دومین مرد مسن ایران با 128 سال سن در ایلام زندگی می‌کند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۲
 
دومین مرد مسن ایران
 
دومین مرد مسن ایران
 
تصویر منتشر شده در فضای مجازی از «حاتم محمدی»، نشان می‌دهد که وی بر اساس مشخصات شناسنامه‌ای در حال حاضر 128 سال سن دارد و با این حساب دومین مرد پیر ایران و مسن‌ترین فرد در استان ایلام محسوب می‌شود.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری فارس از ایلام، در روزهای گذشته تصویری از کارت ملی یک پیرمرد ساکن شهرستان دهلران در فضای مجازی منتشر شد که تاریخ تولد وی سال 1269شمسی را نشان می‌دهد.
تصویر منتشر شده در فضای مجازی از حاتم محمدی،  نشان می‌دهد که وی بر اساس مشخصات شناسنامه‌ای در حال حاضر 128 سال سن دارد و با این حساب دومین مرد پیر ایران و مسن‌ترین فرد در استان ایلام محسوب می‌شود.
بنا بر مشخصات شناسنامه‌ای حاتم محمدی بیست و چهارم شهریور ماه سال 1269 شمسی در شهرستان دهلران متولد شده است که اصالتا اهل روستای سرکمر زرین آباد از توابع دهلران است.
براساس تحقیق میدانی خبرنگار ما حاصل این 128 سال زندگی آقای محمدی 10 فرزند(6 فرزند پسر و 4 فرزند دختر)،27 نوه و 22 نتیجه بوده است. در حالیکه رسانه‌های خبری پیش از این اعلام کرده بودند مرد121ساله اهل کشور شیلی پیرترین مرد جهان است اما یک پیر مرد همدانی به نام آصفی همدان با 130 سال سن عنوان پیرترین مرد جهان را به خود اختصاص داده است.
به این ترتیب آقای حاتم محمدی از طایفه نوکرپیر(یکی از طوایف شهرستان دهلران)دومین مرد پیر جهان و مسن ترین مرد استان ایلام است.
14
کد مطلب: 153806