جشن شهر ملی نمد در شهرکرد برگزار می‌شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۱
 
نمد
 
نمد
 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت: تمهیدات لازم برای برپایی جشن شهر ملی نمد به میزبانی شهرکرد در آینده‌ای نزدیک اندیشیده شد.
به گزارش ستاره ها به نقل از ایلنا، مهرداد جوادی (مدیرکل میراث‌فرهنگی استان چهارمحال و بختیاری) در نشست با شهردار شهرکرد، نماینده استانداری چهارمحال و بختیاری و نماینده فرمانداری شهرستان شهرکرد تأکید کرد: تولید نمد و محصولات جانبی آن از سالیان بسیار دور در شهرکرد سابقه دارد.
او افزود: تقویت روحیه خودباوری بین هنرمندان و فعالان این هنرصنعت در شهرکرد باید در دستور کار قرار گیرد.
جوادی تصریح کرد: معرفی حرفه و صنعت تولید نمد و محصولات جانبی آن در دنیا و برنامه ریزی برای افزایش صادرات این محصول به نقاط مختلف جهان از مهمترین برنامه‌های اولویت دار اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری محسوب می‌شود.
او بیان کرد: براساس هماهنگی‌های صورت گرفته با شهرداری شهرکرد حدفاصل میدان فردوسی تا میدان ابوعلی سینا که محله و کوچه "نمدمال‌ها" در آن قرار گرفته به عنوان گذر صنایع دستی معرفی و نامگذاری خواهد شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: نصب بنر و انجام تبلیغات محیطی از سوی شهرداری شهرکرد، رونمایی و نصب المان‌های شهری، رونمایی از تمبر یادبود "شهرکرد، شهر ملی نمد"، برپایی نمایشگاه‌های تخصصی تولیدات نمدی و توزیع هدایا و اقلام تبلیغاتی نمدی از مهمترین برنامه‌های پیش بینی شده برای برگزاری جشن ملی نمد به شمار می‌رود.
او عنوان کرد: استفاده از ظرفیت‌های مرتبط با تولیدات نمدی، معرفی و آموزش مصنوعات نمدی و شناسایی بازار فروش این هنرصنعت از برنامه‌های مورد نیاز در راستای تقویت هنر نمدمالی است.
جوادی اظهار کرد: ایجاد انگیزه بین هنرمندان و استفاده از تسهیلات اشتغالزایی کم بهره برای رونق هنر نمدمالی مورد توجه قرار دارد.
14
کد مطلب: 151722