کی‌روش با انتقاد از برانکو:
۶۵ میلیون ایرانی برای ما دعا می‌کنند، یک نفر حریف‌مان را تحسین می‌کند/ این فرد باهوش را تنها بگذارید!
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۰
 
 
کی‌روش
 
کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با انتقاد از سرمربی پرسپولیس گفت: ۶۵ میلیون ایرانی برای ما دعا می‌کنند و یک نفر حریف‌مان را تحسین می‌کند.
 به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری تسنیم ، کارلوس کی‌روش پس از پیروزی 5 بر صفر تیم ملی ایران مقابل یمن گفت: معمولاً همیشه در بازی اول جام ملت‌های آسیا، بازیکنان با استرس کار خود را آغاز می‌کنند، اما خوشبختانه به 5 گل رسیدیم و این اعتماد به نفس را در بازیکنان ما تقویت کرد.
وی افزود: با سرعت بهتر توانستیم به تیم مقابل فشار بیاوریم. بازیکنان یمن دچار اشتباهاتی شدند که بازیکنان ما توانستند از این اشتباهات استفاده کنند. بابت بازی امشب به بازیکنانم تبریک می‌گویم، همینطور به بازیکنان تیم یمن تبریک می‌گویم که تا لحظه آخر دست از تلاش بر نداشتند و با روحیه‌ای جنگجویانه برای تیم‌شان جنگیدند.
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در خصوص اینکه احساس نکردید برخی بازیکنان تیم‌تان مانند امید ابراهیمی و سردار آزمون در برخی از لحظات بازی خشن بودند، گفت: آیا شما این بازی را دیدید؟ اگر بازی را دیده باشید، خودتان متوجه می‌شوید که قبل از اینکه سردار آزمون کاری کند، بازیکن تیم یمن با خشونت کار را انجام داد. بازیکنان من هم خیلی کارشان را جدی گرفته بودند و نتیجه آن را هم گرفتیم.
کی‌روش در خصوص اینکه انتظاری که از تیم ایران در این جام وجود دارد، قهرمانی است و به نظرش این اتفاق رخ می‌دهد یا نه، گفت: البته این موضوع توقعاتی است که هواداران دارند. طبیعی است، اما برخی از آنهایی که این کار را انجام می‌دهند، کسانی هستند که هیچ کاری برای رشد فوتبال انجام نمی‌دهند. این توقعات را آنهایی دارند که هیچ کاری برای رشد فوتبال انجام نداده‌اند.
وی در خصوص دیدار بعدی تیم ملی ایران مقابل ویتنام و اینکه چقدر از حریف بعدی شناخت دارد، اظهار داشت: از چند سال پیش فوتبال ویتنام را می‌شناسم. زمانی که یکی از دوستان خوبم سرمربی تیم ملی این کشور بود. در این چند سال پیشرفت چشمگیری داشتند. آنها تیم بسیار خوبی هستند، به خصوص در سرعت و انتقال توپ که توپ را به خوبی از دفاع به حمله منتقل می‌کنند.
کی‌روش در پاسخ به این پرسش که تیمش نسبت به تیم‌ استرالیا و سایر تیم‌ها شروع بهتری داشته است، گفت: شروع خوب همیشه مهم و بردن همیشه خوشحال کننده است مخصوصا در بازی اول و هیچ تیمی نمی‌تواند بگوید از بردن خوشحال نیست. نتایجی که در روزهای گذشته به دست آمد به من و شاگردانم کمک کرد متوجه شویم بازی‌های سختی در پیش داریم. ما بازی‌های دشواری در جام ملت‌ها در پیش داریم. در نتیجه تمام تمرکز ما روی بازی خودمان است و به بازی‌های دیگر فکر هم نمی‌کنیم.
وی در پاسخ به این پرسش آیا به نظرش در خط دفاع ایران روزنه‌هایی برای حمله تیم‌های دیگر وجود دارد، عنوان کرد: بله قطعا نمی‌توان تمام  کارها را به خوبی انجام داد. اگر شما فوتبال آسیا را بررسی کنید بیشتر اتفاقات در میانه میدان رخ می‌دهد. وقتی بازی‌های باشگاهی در آسیا را هم در کشورهای ایران،‌ امارات و سایر کشورها بررسی می‌کنید بیشتر تیم‌ها در میانه میدان منتظر هستند تا ببینند چه اتفاقی رخ می‌دهد. من از بازیکنان بسیار راضی هستم. خط دفاعی ما توانست خط میانی حریف را کاملا کنترل کند و در طول 90 دقیقه با تمرکز و سازماندهی خوب ظاهر شود.
کی‌روش در واکنش به این موضوع که برانکو ایوانکوویچ گفته 20 سال است با سرمربی عراق دوست است و با شناختی که دارد ایران باید این تیم را شکست دهد، گفت: قبل از اینکه به سوال شما جواب بدهم یک بار دیگر به شاگردانم خسته نباشید و تبریک می‌گویم این پیروزی را. همینطور تحسین می‌کنم بازی تیم یمن را و از هواداران این تیم تشکر می‌کنم. درباره سوال شما همه ما صحبت‌های ایشان را می‌دانیم. او فردی بود که گفت فوتبال ایران سیرک است.
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان ادامه داد: دقیقاً در لحظه‌ای که 65 تا 70 میلیون ایرانی برای پیروزی تیم ملی کشورشان در بازی امروز امیدوار هستند و دعا می‌کنند، یک فرد بسیار هوشمند و خارق‌العاده مربی تیم عراق که حریف ما است را تحسین می‌کند. یک فرد باید خیلی هوشمند باشد که این کار را انجام دهد، فردی که در خدمت فوتبال ایران است. با تمام تخصصی که او دارد و تمام حمایتی که به صورت انحصاری از تیم آنها صورت گرفت، حمایت‌هایی که به تیم‌های دیگر و همینطور تیم ملی لطمه زد، باز هم نتوانست قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شود. او بیشتر روی تجارت بازیکنان اوکراینی تمرکز دارد. در این میان باید این فرد بسیار باهوش را تنها بگذاریم.
کی‌روش در واکنش به سؤالی مبنی بر اینکه مهدی طارمی و سردار آزمون گل‌های زیبایی را به ثمر رساندند و آیا شما آنها را تحسین می‌کنید یا نه، گفت: مطمئناً این گل‌ها به اعتماد به نفس و آمادگی بازیکنان کمک می‌کند، اما مهم‌ترین موضوع این بود تعادل داشتیم و اینکه توپ را به خوبی از خط میانی به خط حمله انتقال دادیم. فقط باید عذرخواهی کنم که مجبور شدم مسائل خانوادگی را اینجا عنوان کنم.
14
کد مطلب: 151544