وزیر آموزش و پرورش مطرح کرد:
انتقاد از تبلیغ مکرر کتاب‌های کمک‌درسی در صداوسیما
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۹
 
سید محمد بطحایی
 
سید محمد بطحایی
 
وزیر آموزش‌وپرورش در آئین بهره‌برداری از ۲ واحد آموزشی دوازده کلاسه در سمنان از تبلیغ مکرر کتاب‌های کمک‌درسی در صداوسیما انتقاد کرد.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری مهر، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در آئین بهره‌برداری هم‌زمان طرح‌های زیربنایی و اقتصادی استان سمنان که با حضور رئیس‌جمهوری و از طریق ویدئوکنفرانس در سالن هلال سمنان انجام شد، اظهار کرد: با تلاش‌های دولت تدبیر و امید آمار مدارس غیر ایمن به کمتر از ۳۰ درصد کاهش‌یافته است این در حالی است که در سال ۸۵ این آمار حدود ۷۰ درصد بود.
به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌ و پرورش، وی تصریح کرد: در سال ۸۵ حدود دوسوم مدارس کشور نیازمند تخریب و بازسازی و خطرآفرین بود. با اقدامات انجام‌گرفته برای بازسازی مدارس و احداث مدارس جدید، خوشبختانه امروز این نسبت برعکس شده و امروز ۲ سوم مدارس کشور ایمن و تنها یک‌سوم آن نیازمند بازسازی است.
بطحایی با اشاره به افزودن ۸ هزار کلاس درس جدید به فضاهای آموزشی کشور در سال تحصیلی جاری، خاطرنشان کرد: دولت برای احداث و بازسازی مدارس و فضاهای آموزشی نیازمند کمک خیرین است.
وی از بهره‌برداری از ۲ واحد آموزشی در سفر کاروان تدبیر و امید به استان سمنان خبر داد و افزود: ۲ واحد آموزشی ۱۲ کلاسه با ظرفیت پذیرش ۳۶۰ دانش‌آموز در استان سمنان، بااعتباری بالغ‌ بر ۴۱ میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی و مشارکت خیرین احداث‌ شده است.
وی بیان کرد: صداوسیما با تبلیغ مکرر آگهی کتاب‌های کمک‌ آموزشی، نظام تعلیم و تربیت را دچار چالش می‌کند، ادامه این روند و تبلیغ کتاب‌های کمک‌آموزشی به تقویت حافظه محوری در دانش آموزان می‌انجامد و این موضوع مانع تحقق اهداف تعلیم و تربیت است.
وی ادامه داد: در مدارس توجه به موضوع تربیت باید در کنار آموزش مسائل علمی صورت گیرد و آموزش مهارت‌های زندگی، راست‌گویی، صداقت، صبوری و ازخودگذشتگی برای دانش آموزان ارائه شود، لذا فقدان شادابی و نشاط دانش آموزان در مدارس، نشان از ایراد کار در نظام آموزشی است و ضرورت دارد نشاط و شادابی در مدرسه‌ها تقویت شود بنابراین ما برای ارائه آموزش‌های کاربردی به دانش‌آموزان پایه اول تا سوم ابتدایی، در قالب وسایل بازی و کلاس‌های بازی آموزش را ارائه می‌دهیم.
وزیر آموزش‌ و پرورش وضعیت آموزش را در استان سمنان را مطلوب ارزیابی و عنوان کرد: نرخ باسوادی ۹۸.۵ درصد و نرخ ۹۹ درصدی تحت پوشش دانش‌آموزان ابتدایی در استان سمنان نشان از دانش‌پروری و فرهیختگی این استان دارد.
استان سمنان دارای ۱۲۰ هزار دانش‌آموز است که در یک هزار و ۱۰۰ مدرسه استان تحصیل می‌کنند، این استان دارای چهار هزار و ۵۶۷ کلاس درس است که البته یک هزار و ۷۶۱ کلاس تخریبی و یک هزار و ۹۵۱ کلاس نیز نیازمند مقاوم‌سازی است.
14
کد مطلب: 148617