کارگردان نمایش «تلنگر» گفت:
«تلنگر» روایت هر روز زندگی ما آدم‌هاست
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۵
 
نمایش «تلنگر»
 
نمایش «تلنگر»
 
نویسنده و کارگردان نمایش جدید «تلنگر» گفت: این نمایش درباره هستی و نیستی، شادی و غم، داشته‌ها و نداشته‌ها و اعتقاد و باورها است که با هدف بازگرداندن انسان‌ها به درونیاتشان اجرا می‌شود.
به گزارش ستاره ها؛ مهین نوبخت نویسنده و کارگردان نمایش جدید «تلنگر» که از سوم آبان ماه اجرایش را در باغ موزه قصر آغاز کرده است،‌ به خبرنگار تئاتر خبرگزاری فارس گفت: این نمایش روایتی از زندگی‌هایی است که هر روز می‌بینیم و از کنارشان عبور می‌کنیم. مشکلات و دغدغه‌هایی که شاید هریک از ما با آن به نوعی درگیر باشیم.
وی افزود: این نمایش درباره داشته‌ها و نداشته‌ها، شادی و غم، زندگی و نیستی، هستی و مرگ، اعتقاد و باورها است و هدفش سوق دادن مخاطب به سوی درونیات خویش است.
نوبخت در ادامه افزود: در اجرای این کار تلنگری به تماشاگر می‌خورد و مخاطب در فکر فرو می‌رود که آیا من همچون شخصیت‌های داستان هستم! می‌توانم باشم! یا بوده‌ام! شکستن تابوها و نترسیدن از روبرو شدن با حقایق درونی همراه با بن‌مایه‌هایی از نقد. نمایش ابعاد نهایی شخصیت‌های داستان را برملا می‌کند و با ضربه بر پیکره لحظات هر لحظه باعث دگرگونی و تغییر می‌شود.
وی با اشاره به اینکه این نمایش برای سومین بار است که به اجرا می‌رسد،‌ افزود: مرتبه نخست این کار سال 95، دهه اول محرم با نام «قدمی تا بازگشت» کلید خورد و به دلیل اقبالی که از آن شد، هر سال در لحظات تأثیرگذار به عرصه نمایش رسید، مرتبه دوم کار در سال 96 با نام «تلنگر» و روایتی کمی متفاوت‌تر در معرض بازدید تماشاگران قرار گرفت.
 
نوبخت در ادامه افزود: مفاهیمی چون صبر، پیش‌داوری و قضاوت، ظلم ، حقیقت شناسی، رحم و مروت و مهر و ... در این کار مورد توجه قرار می‌گیرد.
نوبخت درباره گروه مردم‌نهاد نیم‌نگاه هنرمندان که به حمایت از این نمایش پرداخته نیز گفت: این گروه در کمتر از ۵ سال خود را به ایرانیان معرفی کرده و حامی جوانان شده است. تئاتر نیاز به حمایت بیشتر برای پشتیبانی و استعدادیابی دارد، این اتفاق نمی‌افتد مگر با حمایت بیشتر و روز افزون.
 
وی با بیان اینکه جای پروژه‌های روایتی آئینی اما امروزی و مدرن در صحنه نمایش تقریباً خالی است، گفت:‌ این در حالی است که پتانسیل بالایی برای هنرنمایی تئاتری‌ها وجود دارد و می‌توان با شناسایی چنین پروژه‌هایی به گسترش هنر پرداخت، چرا که می‌توان سخن چندین قشر از مردم را در چند دقیقه و با زبانی روان بیان کرد و باعث رخ دادن وقایع نیک شد.
به گزارش فارس، تهیه کننده این نمایش نیم نگاه هنرمندان، بازیگران: آیسا بابلی، مهدی بیگدلیا، حسین صفدری، سیاوش ضابط، مانیا فیلوم، امیرحسین بابلی، مهین نوبخت، شاهین بوالحسنی، دستیار کارگردان: محمدجواد دلگرم منشی صحنه: فرناز پتگر نور: مهدی فراهانی طراح لباس، گریم، صحنه، پوستر: مهین نوبخت گریم: مریم حسین زاده موسیقی: شاهین بوالحسنی روابط عمومی: رضا پورزارعی، علیرضا زارعی، چاپ و تبلیغات: رسام پخش.
14
کد مطلب: 145234