برای داشتن پوست تمیز و سالم چه غذاهایی باید خورد؟
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۱
 
میلیون ها لوسیون، تونیک و پماد وجود دارد که همه ادعا می کنند می توانند پوست تمیز و سالم نگه دارند. اما چیزی که داخل بشقاب خود قرار می دهید می تواند همه نیاز پوستتان برای زیبا و سالم بودن را در خود داشته باشد.
به گزارش ستاره ها به نقل از سایت دکتر کرمانی، داشتن برنامه غذایی متعادل، خواب کافی و تامین آب بدن برای سلامت و همچنین پوست سالم ضروری است و می تواند میزان مصرف و نیازتان به محصولات زیبایی پوست که گران قیمت نیز هستند را کاهش دهد.
برای داشتن پوست تمیز و سالم چه غذاهایی باید خورد؟
داشتن برنامه غذایی که در آن غذاهای کامل بیشتر خورده شود و غذاهای فرآوری شده محدود باشد هم برای بدن مفید است هم پوست. ماده ی مغذی اصلی در غذاهای مفید برای پوست آنتی اکسیدان ها و ضد التهاب ها هستند. میوه و سبزیجات حاوی آنتی اکسیدان های بسیار قوی هستند که پوست را از آسیب های سلولی و نشانه های پیری که توسط رادیکال های آزاد ایجاد می شوند محافظت می کنند. در ادامه چند مورد از غذاهای مفید برای پوست را به شما معرفی می کنیم:

هویج : هویج ها سرشار از بتاکاروتن که به ویتامین A تبدیل می شود هستند. ویتامین A برای ثبات و ترمیم بافت پوست و پیشگیری از خشکی و پوسته پوسته شدن لازم است.

توت فرنگی : این میوه خوش رنگ و زیبا سرشار از ویتامین C است، که عوارض قرار گرفتن در معرض نور آفتاب را کم میکند، مویرگ های سوخت رسان به پوست را قوی می کند، به ترمیم آسیب ها کمک می کند و آسیب رادیکال های آزاد را کاهش می دهد. حاوی ویتامین E نیز هست، که پوست را در مقابل آسیب های سلولی محافظت می کند.

تخم مرغ : تخم مرغ ها منبع خوبی از بیوتین هستند، ویتامین B که اساس سلول های پوست، ناخن و مو را شکل می دهد. تخم مرغ حاوی سلنیوم نیز هست، که پوست را در برابر لکه های پیری محافظت می کند.

بادام : بادام ها منبعی عالی از اسید چرب های ضروری و ویتامین E هستند، که پوست را از آسیب نور خورشید در امان نگه می دارد.

ماهی : بهترین منبع برای اسید چرب امگا 3 که خاصیت ضد التهابی دارد ماهی ها هستند. ماهی هایی مانند تن، هالیبوت، تیلاپیا و ماهی خال مخالی نیز مقدار زیادی سلنیوم دارند.

آب : نوشیدن آب را دست کم نگیرید چون تقویت کننده پوست است. آب پوست را مرطوب و کل سیستم بدن را تمیز می کند. حتی مقدار اندکی کم آبی می تواند پوست را خشک و خسته جلوه دهد. در پایان باید گفت همانطور که غذاهایی وجود دارد که برای پوست مفید است غذاهایی نیز هستند که به آن آسیب هایی مانند چروک شدن، آکنه و اگزما می رسانند. غذاهای سرشار از چربی های اشباع، قند و نمک را مصرف نکنید، مقدار زیاد این مواد نه تنها پوستتان را خراب می کند بلکه برای کل بدنتان نیز ضرر دارند.
14
کد مطلب: 142040