فریده شجاعی: ۴۰ سال محرومیت به بانوان بسکتبال انگیزه جنگیدن داده است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۲
 
فریده شجاعی
 
فریده شجاعی
 
نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال معتقد است محرومیت چهل ساله بانوان از حضور در میادین بین المللی انگیزه آنها را برای جنگیدن و پیروزی بالاتر برده است.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ فریده شجاعی اظهارداشت: از روزی که وارد فدراسیون بسکتبال شدم مطمئن بودم که بانوان این رشته موفق خواهند شد. بازیکنان مصمم و با انگیزه که برای پیروزی همواره تلاش می‌کنند.
وی افزود: قهرمانی تیم بسکتبال سه نفره بانوان در رقابت‌های غرب آسیا نشان دهنده پتانسیل بالای آنها است. این در حالی که بانوان بسکتبالیست نزدیک به چهل سال از حضور درمیادین بین المللی محروم بودند. این محرومیت انگیزه بانوان را برای رسیدن به موفقیت بالاتر برده است. حالا که درها برای ورود بانوان به مسابقات برون مرزی باز شده است شاهد توانایی بانوان هستیم.
نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال ادامه داد: تیم بسکتبال سه نفره بانوان کشورمان چندی پیش در جام جهانی نیز حضور داشت و در فاصله زمانی کوتاهی توانست برای رقابت‌های غرب آسیا نیز آماده شود و عنوان قهرمانی را از آن خود کند و سهمیه مسابقات قهرمانی آسیا را به دست آورد.
شجاعی یادآورشد: تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا در بسکتبال 5 نفره نیز موفق باشیم. تیم بسکتبال زیر 23 سال بانوان کشورمان نیز خود را برای بازی‌های آسیایی 2018 آماده می‌کند. تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته‌اند و با همین تیمی که در غرب آسیا قهرمان شد تمرینات خود را پیگیری می‌کردند. به موفقیت تیم اعزامی به جاکارتا نیز خیلی امیدوار هستیم.
وی تصریح کرد: البته اگر بازی‌های تدارکاتی بیشتری داشتیم با اطمینان بالاتری نتیجه بانوان را پیش بینی می‌کردیم. با این وجود به توانایی بانوان اعزامی به کسب نتیجه در جاکارتا امیدوارم.
نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال گفت: تیم‌های بسکتبال بانوان در رده‌های مختلف سنی از فروردین ماه تمرینات خود را شروع کرده‌اند. تیم 5 نفره برای رقابت‌های قهرمانی آسیا خود را آماده می‌کند. این رقابت‌ها به میزبانی هند برگزار خواهد شد. تیم زیر 23 سال پس از بازگشت از جاکارتا باید برای رقابت‌های جهانی مالزی خود را آماده کند. تیم بسکتبال سه نفره نیز سهمیه آسیایی را به دست آورده است و برای این رقابت‌ها آماده خواهد شد.
شجاعی اظهار داشت: در این شرایط و باتوجه به بودجه فدراسیون به دنبال اسپانسر هستیم تا بتوانیم هزینه‌های اعزام‌ها را به خوبی تامین کنیم تا در رقابت‌های مختلف شرکت کنیم.
14
کد مطلب: 137944