دستگیری کلاهبردار حرفه ای با 35 شاکی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۷
 
کلاهبردار حرفه‌ای که با تهیه اسناد غیر اصیل خود را مالک زمین‌ها معرفی و سپس به فروش (اموال غیرمنقول) به شهروندان کرمانی اقدام می‌کرد در مخفیگاهش در روستای سیرچ دستگیر شد.
به گزارش ایران، سعید عباس‌آبادی بازپرس شعبه ۴ دادسرای عمومی و انقلاب کرمان گفت: کلاهبردار حرفه‌ای با تهیه اسناد غیر اصیل، خود را مالک زمین‌ها معرفی و از این طریق شهروندان کرمانی را میلیارد‌ها ریال سرکیسه کرد.
وی در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: پس از اعلام گزارشات متعدد مردمی مبنی بر کلاهبرداری در حوزه زمین، بلافاصله رسیدگی به موضوع در دستور کار سیستم قضائی و پلیس قرار گرفت و پس از شناسایی کلاهبردار دستورات قضائی لازم جهت دستگیری وی صادر شد.
این مقام قضائی با بیان اینکه متهم تحت پیگرد قضائی قرار داشته است، اعلام کرد: سرانجام طی یکسری اقدامات پلیسی،متهم ۵۲ ساله در محل مخفیگاهش در روستای سیرچ کرمان دستگیر شد.
بازپرس شعبه ۴ دادسرای عمومی و انقلاب اسلامی کرمان در رابطه با شیوه کار این کلاهبردار گفت: متهم با تهیه اسناد غیر اصیل خود را مالک زمین‌ها معرفی و سپس اقدام به فروش (اموال غیرمنقول) و از این طریق میلیارد‌ها ریال کلاهبرداری نموده است و تحقیقات تکمیلی در این خصوص همچنان ادامه دارد.
عباس‌آبادی اظهارکرد: تاکنون بالغ بر ۳۵ نفر علیه وی در این پرونده اعلام شکایت کرده‌اند و پرونده‌ای در ۳ جلد با بیش از ۷۰۰ صفحه علیه متهم در شعبه ۴ دادسرای عمومی و انقلاب اسلامی تشکیل و در حال رسیدگی است.
این مقام قضائی توصیه کرد:شهروندان تاجایی که امکان دارد از خریداری زمین‌های فاقد سند ثبتی و رسمی پرهیز و در صورت تمایل به خرید زمین با سند عادی از شخص قابل اطمینان خریداری کنند.
وی گفت: یکی از شیوه‌های کلاهبرداران پیشنهاد فروش زمین با قیمت بسیار پایین‌تر از قیمت واقعی ملک در بازار است که در این‌گونه موارد نیز افراد بایستی دقت لازم را به‌عمل آورند.
بازپرس شعبه ۴ دادسرای عمومی و انقلاب اسلامی همچنین گفت: شهروندان در صورت هرگونه شکایت و اطلاع بیشتر می‌توانند به اداره آگاهی شهرستان کرمان مراجعه کنند.
14
کد مطلب: 137849