رسوایی در فوتبال عراق
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۸
 
فوتبال عراق
 
فوتبال عراق
 
فدراسیون فوتبال عراق کادر فنی و اداری تیم ملی نوجوانان این کشور را به خاطر صغر سن بازیکنان از کار بر کنار کرد.
به گزارش ایسنا و به نقل از العربی، تیم‌ ‌ملی فوتبال عراق خود را آماده بازی‌های آسیایی جاکارتا می‌کرد. این بازیها قرار بود در مالزی برگزار شود. فدراسیون فوتبال عراق اعلام کرد که ۱۱ بازیکن از این تیم که خود را آماده سفر به اردوی تدارکاتی اردن می‌کردند، صغر سن دارند و به همین خاطر دستور داد تا کادر فنی و اداری این تیم از کار برکنار شوند.
قرار بود که تیم‌ ‌ملی فوتبال نوجوانان عراق برای حضور هر چه قدرتمندانه تر در بازی‌های آسیایی جاکارتا در اردن اردوی را برگزار کند اما مسئولان فرودگاه متوجه می‌شوند مدارک شناسایی برخی بازیکنان جعلی است و بعد از بررسی‌های لازم متوجه می‌شوند که ۱۱ بازیکن از این تیم مدارک جعلی ارائه داده‌اند و می‌خواهند با صغر سن در رقابت‌های آسیایی شرکت کنند.
فدراسیون فوتبال عراق بلافاصله بیانیه‌ای صادر و اعتراف کرد که بازیکنان تیم‌ ‌ملی فوتبال نوجوانان عراق صغر سنی دارند و به همین خاطر دستور داد تا این اردو لغو شود و کادر فنی و مسئولان فنی و اداری این تیم هم از کار برکنار شدند.
روزنامه العاجل عربستان هم نوشت که سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتبال نوجوانان عراق از بازیکنان خود خواسته بود که موهای‌شان را بزنند تا سن آنها کمتر نشان داده شود اما این روش او جواب نداد و برنامه‌های‌شان نقش بر آب شد.
به گزارش ایسنا، تیم‌ ‌ملی فوتبال نوجوانان عراق در سال ۲۰۱۶ توانست با پیروزی برابر ایران در ضربات پنالتی‌ جام قهرمانی آسیا را بالای سر ببرد.
14
کد مطلب: 137086