تسخیر نقل و انتقالات تابستانی توسط بازیکنان برزیلی
تاریخ انتشار : شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۷
 
فوتبال برزیل
 
فوتبال برزیل
 
تیم‌های بزرگ اروپایی برای خرید بازیکنان برزیلی تاکنون در فصل نقل و انتقالات تابستانی در سال ۲۰۱۸ نزدیک به ۵۵۰ میلیون یورو هزینه کردند.
به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از آس، عملکرد ضعیف تیم‌ ‌ملی فوتبال برزیل در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه باعث نشد شرایط بازیکنان این تیم در فصل نقل‌ و انتقالات تغییر کند و تا به امروز تیم‌های بزرگ اروپایی برای خرید آنها ۵۴۹ میلیون یورو هزینه کردند. لیگ برتر انگلیس بیشترین هزینه را داشته است. در این مدت ۲۴۳ میلیون یورو خرج شده است. تنها لیورپول برای بازیکنان برزیلی بیش از ۱۰۰ میلیون یورو هزینه کرده است.
تیم انگلیسی با خرید آلیسون او را به گران‌ترین دروازه‌بان جهان تبدیل کرد. لیورپول در این انتقال  ۶۵ میلیون یورو هزینه کرد. همچنین فابینیو با قراردادی به ارزش ۳۹ میلیون یورو به این تیم پیوست. منچستریونایتد برای خرید فرد از شاختار ۵۲ میلیون یورو هزینه کرد. اورتون دیگر تیم انگلیسی با خرید  ریچارلیسون جوان همه را شگفت زده کرد. بازیکن ۲۱ ساله تنها پس از یک سال حضور در انگلیس با قراردادی به ارزش ۴۴ میلیون یورو به اورتون پیوست. وستهام برای خرید فلیپه اندرسون از لاتزیو ۳۳ میلیون یورو هزینه کرد. برایتون نیز به دنبال  برناردو برزیلی بود.
در لالیگا برای بازیکنان برزیلی ۲۲۱ میلیون یورو پول جا به جا شد. تیم‌های اسپانیایی ۱۷۱ میلیون یورو برای خرید آنها هزینه کردند و بارسلونا توانست با فروش پائولینیو به گوانژو چین ۵۰ میلیون یورو به دست آورد. آبی‌ اناری‌ها از طرفی برای امضای قرارداد با بازیکنانی همچون آرتور و مالکوم به ترتیب ۴۰ و ۴۱ میلیون یورو هزینه کردند. رئال مادرید نیز با خرید دو بازیکن جوان به نام‌های وینیسیوس جونیور و رودریگو ۴۵ میلیون یورو برای هر یک هزینه کرد.
بازیکنان فرانسوی پس از قهرمانی در جهان جایگاه دوم را در این زمینه به خود اختصاص دادند. تیم‌ها برای آنها  ۴۷۷ میلیون هزینه کردند.  بیشتر این رقم مربوط به یک بازیکن است. پاری ‌سن‌ ژرمن ۱۳۵ میلیون یورو به موناکو داد تا کیلیان ام‌باپه را در اختیار بگیرد.
از ۲۰ انتقال گران قیمت این تابستان ۱۰ بازیکن برزیلی هستند.
14
کد مطلب: 136672