«دنیای ژوراسیک ۲» هم یک میلیارد دلاری شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۵
 
فیلم «دنیای ژوراسیک ۲»
 
فیلم «دنیای ژوراسیک ۲»
 
فیلم فانتزی علمی-تخیلی «دنیای ژوراسیک: قلمرو از دست رفته» رسما به باشگاه میلیاردی‌ها پیوست. پنجمین بخش از فیلم‌های دنباله‌دار «ژوراسیک» با کسب بیش از یک میلیارد دلار در باکس آفیس دنیا، به عنوان سی و پنجمین فیلم تاریخ که به چنین رکوردی دست یافته شناخته شد.
به گزارش ستاره ها به نقل از آی ‌سینما: فیلم فانتزی علمی-تخیلی «دنیای ژوراسیک: قلمرو از دست رفته» رسما به باشگاه میلیاردی‌ها پیوست. پنجمین بخش از فیلم‌های دنباله‌دار «ژوراسیک» با کسب بیش از یک میلیارد دلار در باکس آفیس دنیا، به عنوان سی و پنجمین فیلم تاریخ که به چنین رکوردی دست یافته شناخته شد. فیلم قبلی «دنیای ژوراسیک» با کسب 1.7 میلیارد دلار درآمد به کارش در سینماهای دنیا پایان داد.
 
به نوشته ورایتی، فروش «قلمرو از دست رفته» در سینماهای امریکای شمالی به بیش از 304 میلیون دلار رسیده و این در حالی است که محصول جدید استودیو یونیورسال در سینماهای خارج از امریکا بیش از 700 میلیون دلار فروش کرده است. استیون اسپیلبرگ خالق فیلم سینمایی «پارک ژوراسیک» به عنوان تهیه‌کننده اجرایی بر تهیه و تولید این دنباله موفق نظارت داشته است.
داستان فیلم 128 دقیقه‌ای «قلمرو از دست رفته» چهار سال بعد از اتفاق‌های فیلم قبلی‌ «دنیای ژوراسیک» رخ می‌دهد. کریس پرت و برایس دالاس هوارد هر دو یک بار دیگر در نقش‌های قبلی‌شان ظاهر شده‌اند و تلاش می‌کنند دایناسورهای باقی‌مانده را پیش از انفجار آتشفشان فعال جزیره‌ای که در آن ساکن‌اند، از خطر نابودی نجات دهند.
فیلم قبلی «دنیای ژوراسیک» همچنان پنجمین فیلم پرفروش گیشه امریکا در تمام دوران‌ها شمرده می‌شود. یونیورسال حالا صاحب دو مجموعه سینمایی عظیم است که به لحاظ رتبه‌بندی مالی در تاریخ سینما رده‌های هفتم و هشتم پرفروش‌ترین فیلم‌های دنباله‌دار تمام دوران‌ها را به خود اختصاص داده‌اند: فروش جهانی کل فیلم‌های «سریع و خشمگین» و همین‌طور «دنیای ژوراسیک» به ترتیب به 5.1 میلیارد دلار و 4.7 میلیارد دلار رسیده است.
14
کد مطلب: 134905