فروش ۳۰۰ هزار گوشی موبایل توسط متخلفان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۸
 
فرمانده پلیس تهران بزرگ اعلام کرد: بازرسی از 35 شرکت واردکننده گوشی تلفن همراه و بررسی اسناد اثبات شده گمرکی آنها نشان می دهد این شرکت ها تخلف کرده اند و پس از دریافت ارز 4200 تومانی، حداقل 300 هزار گوشی را با قیمت ارز آزاد فروخته اند.
خبرگزاری ایرنا: فرمانده پلیس تهران بزرگ اعلام کرد: بازرسی از 35 شرکت واردکننده گوشی تلفن همراه و بررسی اسناد اثبات شده گمرکی آنها نشان می دهد این شرکت ها تخلف کرده اند و پس از دریافت ارز 4200 تومانی، حداقل 300 هزار گوشی را با قیمت ارز آزاد فروخته اند.
سردار «حسین رحیمی»  گفت: این شرکت ها حدود 400 هزار گوشی در دو ماه گذشته وارد کرده و 100 هزار گوشی را هم در انبار نگه داشته بودند.
به گفته وی، گوشی های انبار شده این شرکت ها توسط پلیس توقیف شد.
سردار رحیمی تاکید کرد: صاحبان این شرکت های متخلف درحال سندسازی هستند تا از خود را اتهام ها مبرا کنند اما پلیس اسناد محکمی از تخلفات آنها در اختیار دارد.
این فرمانده پلیس گفت: اسناد تخلف این افراد موجود و متخلفان به مراجع قضایی تحویل شده اند.
وی افزود: این شرکت ها همچنین با ارز 4200 تومانی مقادیر قابل توجهی لب تاپ و قطعه های رایانه وارد کرده و با ارز آزاد فروخته بودند.
صرافی هایی که با کارت دیگران ارز می گرفتند
فرمانده پلیس تهران بزرگ همچنین از برخورد با صرافانی خبر داد که با استفاده از کارت ملی برخی شهروندان ارز دولتی می گرفتند و در بازار آزاد می فروختند.
وی گفت: اخباری داریم که برخی صرافی ها با جمع آوری کارت ملی افراد معتاد، بیکار یا مسن درقبال پرداخت 30 تا 50 هزارتومان، ارز دولتی می گرفته اند و در بازار آزاد می فروخته اند.
سردار رحیمی افزود: بررسی فعالیت صرافی ها نشان می دهد که با استفاده از کارت ملی یکهزار و 800 نفر دو میلیارد دلار توسط این صرافی ها دریافت و در بازار فروخته شده است.
به گفته وی، تنها در یک مورد یک فرد، 60 میلیون دلار با استفاده از 15 کارت ملی ارز گرفته و در بازار آزاد فروخته است که برخورد با این افراد جریان دارد.
برخورد با باند جعل دلار
سردار رحیمی همچنین گفت: از یک باند 6 نفره مقادیری دلار جعلی توقیف که بخشی را در دلار توزیع کرده بودند اما بخش دیگر آن کشف شد.
آغاز برخورد با متخلفان واردات دارو
فرمانده پلیس تهران بزرگ همچنین گفت: برخورد با متخلفان واردات دارو از امروز آغاز می شود.
وی اضافه کرد: پلیس با تشکیل تیم های ویژه عملیاتی به این موضوع ورود کرده است و با متخلفان برخورد خواهد کرد.
برخورد با دوردور های شبانه
سردار رحیمی در ادامه با بیان اینکه پلیس با دوردور خودروها در شب های تابستان و سگ گردانی برخوردمی کند ،گفت: خودرو این افراد که برای مردم ایجاد مزاحمت کنند توقیف خواهد شد.
پیگیری قتل در زندان
فرمانده پلیس تهران همچنین درباره قتل « وحید مرادی» شرور معروف در زندان گفت: عاملان قتل این فرد که در زندان به قتل رسیده دو نفر بوده اند که از زندان به پلیس آگاهی انتقال یافته اند و تحقیق و بازپرسی از آنها شروع شده است.
وی ادامه داد: یکی از این عاملان،سابقه قتل داشته و دیگری نیز سابقه سرقت مسلحانه دارد؛ هردو از مجرمان سابقه دار هستند.
14
کد مطلب: 134667