درآمد دختر و داماد ترامپ در یک سال گذشته
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۵
 
ایوانکا ترامپ و همسرش
 
ایوانکا ترامپ و همسرش
 
با وجود "داوطلبانه" کار کردن آنها در کاخ‌سفید، درآمد هنگفت ایوانکا ترامپ و جرد کوشنر پرسش‌های اخلاقی فراوانی به وجود آورده است. بی بی سی به نقل از رسانه‌های آمریکایی نوشت: ایوانکا ترامپ و همسرش جرد کوشنر که هر دو از مشاوران عالی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا هستند و بدون دریافت حقوق در کاخ‌سفید کار می‌کنند، در یکسال گذشته حدود ۸۲ میلیون دلار بوده است.
به گزارش ستاره ها به نقل از برترین ها: این درآمد از محل کسب و کار خصوصی این زوج کسب شده هر چند برخی آن را در تعارض با پست سیاسی آنها می‌دانند. بخش اصلی درآمد دختر و داماد آقای ترامپ از محل سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن و ساخت و ساز حاصل شده است. ایوانکا ترامپ حدود ۴ میلیون دلار از محل سرمایه‌گذاری در هتل بین‌المللی ترامپ درآمد کسب کرده و ۵ میلیون دلاری هم از محل فروش محصولات برند تجاری خودش (ایوانکا) به دست آورده است. علنی شدن جزئیات درآمد این زوج که هر دو در کاخ‌سفید کار می‌کنند یک بار دیگر بحث درباره تعارض منافع شخصی آنها با اصول اخلاق حرفه‌ای را پیش کشیده است.
به نقل از بی بی سی ؛ جزئیات مربوط به درآمد این دو کارمند دفتر رئیس‌جمهوری آمریکا عصر روز گذشته (دوشنبه) از سوی کاخ‌سفید تایید شده است؛ این درحالی است که دونالد ترامپ برای دیدار با کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی در سنگاپور است و ساعتی پیش این کشور را به قصد واشنگتن ترک کرده است. ایوانکا ترامپ و همسرش جرد کوشنر همزمان با راهیابی دونالد ترامپ به کاخ‌سفید از مدیریت مستقیم کسب و کارهای خصوصی خودشان کنار کشیدند تا بتوانند در کاخ‌سفید مشغول به کار شوند. ایوانکا ترامپ برند تجاری خودش را دارد و پوشاک و محصولات زنانه تولید می‌کند و جرد کوشنر هم در عرصه ساخت و ساز مسکن و مستغلات وام‌دار کسب و کاری است که پدرش آن را شروع کرده بود. این دو همزمان سرمایه‌گذاری قابل توجهی در مجموعه کمپانی‌ها آقای ترامپ دارند.
در بخش دیگری از گزارش درآمد دختر و داماد رئیس‌جمهور آمریکا آمده ایوانکا ۲ میلیون دلار از محل کمپانی پدرش که با برند تجاری ترامپ شناخته می‌شود درآمد داشته و ۲۸۹ هزار دلار هم از محل فروش کتابش تحت عنوان زنانی که کار می‌کنند. در همین حال، جرد کوشنر، در یک سال گذشته حدود ۵ میلیون دلار از مجموعه آپارتمانی که در ایالت نیوجرسی دارد درآمد کسب کرده است. بنابر گزارش واشنگتن پست، دارایی های جرد کوشنر در پایان سال میلادی گذشته (۲۰۱۷) رقمی میان ۱۷۹ تا ۷۳۵ میلیون دلار بوده و ایوانکا ترامپ هم حدود ۵۵ تا ۷۵ میلیون دلار دارایی دارد. با توجه به قوانین حفظ حریم شخصی و اطلاعات شرکت‌های خصوصی، دشوار است که رقم دقیق درآمد و دارایی‌های این زوج را استخراج کرد. با وجود این، درآمد هنگفت این دو مشاور ارشد رئیس‌جمهوری آمریکا که رابطه خانوادگی هم با او دارند بارها کارشناسان کارگزینی و اخلاق حرفه‌ای را با پرسش درباره احتمال تعارض میان منافع شخصی آنها و سمت‌شان در کاخ‌سفید روبرو کرده است.
برخی از ناظران می‌گویند فارغ از سلب مسئولیت مستقیم آقای ترامپ، ایوانکا و جرد کوشنر از مدیریت کسب و کارهای شخصی‌شان، همراه شدن نام آنها با این شرکت‌های خصوصی می‌تواند مشتریان آنها را ترغیب به مراوده مالی کند به امید آن که در مناسبات سیاسی هم برای آنها گشایشی ایجاد شود. با وجود این، پیتر میریجانیان، سخنگوی آبه لوئل، یکی از وکلای ایوانکا ترامپ و جرد کوشنر گفته این دو از تمامی قواعد و آیین‌نامه‌های دولتی در ارتباط با اخلاق حرفه‌ای پیروی کرده‌اند. "از زمان پیوستن آقای کوشنر و خانم ترامپ به کاخ‌سفید، این دو به تمامی قوانین و ضوابط مربوطه به کمیته اخلاقی دولت پای‌بند بوده‌اند."
14
کد مطلب: 132590