ناراحتی شدید قمری و ترک جلسه؛
رئیس فدراسیون دوچرخه سواری سند ملی توسعه را امضا نکرد!
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۸
 
روز جهانی دوچرخه سواری
 
روز جهانی دوچرخه سواری
 
رئیس فدراسیون دوچرخه سواری آیین نکوداشت روز جهانی دوچرخه‌سواری را با دلخوری و ناراحتی نسبت به اقدامات وزارت ورزش ترک کرد.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری مهر، آیین نکوداشت روز جهانی دوچرخه سواری امروز دوشنبه با حضور مسئولان وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون دوچرخه سواری در محل آکادمی کمیته ملی المپیک برگزار شد.
برگزار کننده این آیین معاونت فرهنگی وزارت ورزش و جوانان بود. در بخشی از این برنامه خسرو قمری رئیس فدراسیون دوچرخه سواری به سخنرانی پرداخت اما برگزاری آن در ادامه با حواشی همراه شد.
خسرو قمری با عنوان رئیس فدراسیون دوچرخه سواری در واکنش به عدم هماهنگی مسئولان برگزاری این مراسم سند ملی توسعه دوچرخه سواری را که توسط کمیته فرهنگی و همگانی وزارت ورزش تنظیم شده بود، امضا نکرد.
رئیس فدراسیون دوچرخه سواری پس از این با ناراحتی و دلخوری گلایه خود را نسبت به این مساله به معاون وزارت ورزش و جوانان ابراز کرده و محل برگزاری مراسم را ترک کرد.
کمیته فرهنگی و همگانی وزارت ورزش در جهت توسعه برخی رشته های همگانی کمیته هایی را برای رشته های مختلف تشکیل و راه اندازی کرده است که فدراسیون دوچرخه سواری نسبت به این موازی کاری اعتراض داشت.
همین طور در جریان این مراسم اعلام شد که قرار است سامانه ملی گروه های دوچرخه سواری راه اندازی شود در حالی که پیش از این مدت ها بود فدراسیون دوچرخه سواری این سامانه را راه اندازی کرده و از ابتدای سال نیز اقدام به ثبت نام اسامی و مشخصات ورزشکاران، داوران، مربیان و دست اندرکاران این رشته کرده است که این مساله باعث دلخوری خسرو قمری شده است.
طبق اعلام روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری، قمری تاکید کرد: الزامی برای حضور در مراسم نمی دیدم جز احترامی که برای شخص آقای احمدی معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان داشته و دارم.
وی افزود: نحوه اطلاع رسانی و دعوت به مراسم اصلا در خور شان نبوده و اساسا متوجه نشدم اگر فدراسیون دوچرخه سواری متولی این رشته در جامعه است پس دیگر لازمه تشکیل این کمیته چیست؟ بنده به طور حتم موضوع را با وزیر ورزش در میان می گذارم این موازی کاری و ناهماهنگی اصلا کمک به توسعه رشته ورزشی دوچرخه سواری نمی کند.
14
کد مطلب: 132352