مهدی‌زاده: لیگ جهانی ترکیه پله‌ای برای قهرمانی در آسیا، بازی‌های آسیایی و مسابقات جهانی بود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۵
 
امیر مهدی‌زاده
 
امیر مهدی‌زاده
 
قهرمان مسابقات لیگ جهانی استانبول گفت: لیگ جهانی هدف اصلی من نیست و این مسابقات پله‌ای برای قهرمانی در مسابقات قهرمانی آسیا، بازی‌های آسیایی و قهرمانی جهان بود.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری تسنیم، امیر مهدی‌زاده در خصوص کسب مدال طلای مسابقات لیگ جهانی کاراته وان استانبول اظهار داشت: این تورنمنت اولین مسابقه سال 97 کاراته ایران بود.  ما برای این مسابقات 5 مرحله اردوی منظم را برگزار کردیم و فدراسیون کاراته نیز تمام تلاش خود را انجام داد تا تیم ما در بهترین شرایط تمرین کند. کادرفنی تیم ملی نیز برنامه‌ریزی بسیار خوبی برای این مسابقات داشت.
وی تصریح کرد: خدا را شکر با آمادگی که در اردوهای تیم ملی کسب کردیم در لیگ جهانی استانبول به نتایج خوبی دست یافتیم. البته هدف اصلی ما و خود من لیگ جهانی نیست و هدف اصلی من مسابقات قهرمانی آسیا، بازی‌های آسیایی و مسابقات جهانی است. لیگ جهانی ترکیه نیز راه و پله‌ای بود تا من را به هدف اصلی که قهرمانی قهرمانی آسیا، بازی‌های آسیایی و قهرمانی جهان بود، می‌رساند.
قهرمان مسابقات لیگ جهانی کاراته وان استانبول تاکید کرد: از کسب قهرمانی مسابقات لیگ جهانی کاراته وان استانبول بسیار خوشحال هستم و از طرف دیگر بابت بازگشت موفقم بعد از دوران مصدومیت خوشحال هستم. بعد از مسابقات لیگ جهانی کاراته وان پاریس مصدومیت شدیدی از ناحیه کمر داشتم و حتی این مصدومیت در مسابقات پاریس نیز من را آزار داد و باعث شد 3 ماه از میادین و تمرینات دور باشم. 
مهدی‌زاده افزود: در مدت دوری از میادین سختی زیادی را متحمل شدم و از طرفی نیز تحت فشار بودم اما خدا را شاکرم که بعد از پشت سر گذاشتن دوران مصدومیت دوباره توانستم به سطح اول کاراته دنیا بازگردم و موفق به کسب مدال طلا شوم. 
وی در خصوص رقبای خود در این مسابقات عنوان کرد: در این مسابقات برای رسیدن به مدال طلا 5 مبارزه انجام دادم. در دورهای اول و دوم رقبایی از بلاروس و روسیه را چهار بر صفر شکست دادم و در دور سوم نیز حریف مونته‌نگرویی خود را 2 بر یک بردم. در مرحله نیمه‌نهایی نیز مقابل حریف ایتالیایی که ماه گذشته به مقام نایب قهرمانی اروپا دست یافته بود به برتری رسیدم . در دیدار نهایی نیز حریفی از کشور ترکیه را 3 بر یک بردم و به مقام قهرمانی دست یافتم. 
14
کد مطلب: 132306