در آستانه جام جهانی روسیه؛
وزارت ورزش رو در روی تیم ملی فوتبال و اعتراضات کی‌روش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۳
 
کارلوس کی روش
 
کارلوس کی روش
 
صحبت‌های معاون وزیر ورزش و تاکید وی بر آماده‎سازی «بسیار مطلوب» تیم ملی فوتبال برای جام جهانی در واقع واکنشی است به صحبت‎های انتقادی کی‎روش که روز گذشته مطرح شد.
به گزارش ستار ها به نقل از خبرگزاری مهر، روز گذشته کارلوس کی روش در تمرین تیم ملی فوتبال ایران در روسیه در جمع خبرنگاران از نحوه آماده سازی تیم ملی انتقاد و تمام مسئولان و حتی رسانه ها را متهم کرد که پشت تیم ملی را خالی کرده اند. کی روش بر این نکته تاکید داشت که مسئولان وزارت ورزش، فدراسیون، هواداران و باشگاه ها نحوه آماده سازی تیم ملی را تحت تاثیر قرار داده اند.
کی روش در بخشی از صحبتهایش گفت: «وزارت ورزش رای نهایی را برای حمایت و الزامات باشگاه ها در حمایت از تیم ملی دارد. شما گاهی این اجازه را دادید که منافع خودخواهانه داخلی به تیم ملی لطمه بزند. شما به عنوان رسانه، هواداران، فدراسیون، وزارت ورزش و باشگاه ها این تصمیم را گرفتید که اولویت اول فوتبال ایران را به لیگ قهرمانان آسیا بدهید. معتقدم این انتخاب شما بود که به باشگاه ها اولویت بدهید. الان باید با این تصمیم کنار آمد.»
این ادعای کی روش البته از سوی وزارت ورزش بی جواب نماند و محمدرضا داورزنی وزیر ورزش و جوانان به طور نامحسوس به مصاحبه روز گذشته سرمربی تیم ملی واکنش نشان داده است. داورزنی در گفتگویی که روی سایت فدراسیون فوتبال منتشر شده، پشتیبانی از تیم ملی را «بسیار مطلوب» ارزیابی کرد و گفت: « مقایسه تعداد بازی های دوستانه تیم ملی کشورمان پس از صعود به جام جهانی با حریفانش در جام جهانی نشان می دهد که تیم ملی فوتبال، در بحث پشتیبانی وضعیت بسیار مطلوبی داشته است. این موضوع خوشبختانه رضایت جامعه فوتبال را به همراه داشته و پیشکسوتان  و اکثر کارشناسان ارزشمند این رشته ورزشی از روند آماده سازی تیم ملی ابراز رضایت کرده اند.»
داورزنی در حالی از رضایت جامعه فوتبال از پشتیبانی بسیار مطلوب تیم ملی خبر داده است که کارلوس کی روش به عنوان نفر اول تیم ملی از عملی نشدن برنامه ویژه اش برای جام جهانی و لغو بازی های تدارکاتی با یونان، سوریه و کوزوو اصلا راضی نیست و در آستانه جام جهانی هم نشان داد که دست از واکنش های اعتراض گونه بر نمی دارد.
14
کد مطلب: 132212