هشدار به مردم درباره خطرات انجام بوتاکس در آرایشگاه ها!
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۹
 
یک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی مورد انجام بوتاکس در آرایشگاه‌ها و مراکز نامعتبر به مردم توضیحاتی داد.
به گزارش ستاره ها به نق لاز مهر؛ بوتاکس در واقع ترکیبی است که از یک سم به نام بوتولینوم ساخته شده و تزریق آن زیر پوست باعث فلج شدن عضلات و رفع چروک آن می شود  که امروز بسیار مرسوم شده و حتی در بسیاری از آرایشگاه ها هم انجام می شود یک فوق تخصص جراحی زیبایی درباره خطرات انجام بوتاکس در آرایشگاه ها گفته که می تواند باعث کج شدن دهن , افتادن پلک و غیره شود  و تاکید کرده که بوتاکس حتما باید توسط پزشک و افراد متخصص انجام شود.
هشدار به مردم درباره خطرات انجام بوتاکس در آرایشگاه ها!
انجام بوتاکس در آرایشگاه ها
دکتر سید نجات حسینی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ضمن هشدار در مورد انجام بوتاکس در آرایشگاه‌ها و مراکز نامعتبر، گفت: کج شدن دهن، ریزش اشک و افتادن پلک از جمله عوارض انجام بوتاکس توسط افراد غیر حاذق است.
دکتر سید نجات حسینی دانشیار دانشگاه علوم پزشکی زنجان، اظهارداشت: جراحان پلاستیک و زیبایی در بخش‌های عمده جراحی‌های بازسازی، جراحی مشکلات مادرزادی همچون شکاف کام و لب، جراحی حوادث، سوختگی، تصادفات و بازسازی جای برداشت تومور فعالیت دارند.
انجام بوتاکس در آرایشگاه ها
آرایشگاه
دکتر سید نجات حسینی ادامه داد: بخش عمده دیگر فعالیت جراحان پلاستیک موضوع زیبایی بوده که امروز با اقبال و گرایش مردم مواجه شده است که بخشی از آن به دلیل به چشم و هم چشمی‌هایی است که مردم در محیط‌های کاری، تحصیلی و جامعه گرفتار آن می‌شوند و انجام آنها برای همه افراد ضرورت ندارد.
آمار جراحی پلاستکی در کشور
دکتر سید نجات حسینی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی با اشاره به اینکه آمار دقیقی در مورد جراحی پلاستیک در کشور وجود ندارد، بیان کرد: جراحی‌های پلاستیک مرتبط به تصادفات و حوادث بخشی از آن تحت پوشش بیمه است ولی جراحی‌های صرفا زیبایی تحت پوشش بیمه نیست.
انجام بوتاکس در آرایشگاه ها
انجام بوتاکس
وی در مورد انجام بوتاکس، هم گفت: در گذشته استفاده از بوتاکس تنها برای درمان استفاده می‌شد و جهت ارائه بیمارانی که دچار اسپاسم عضلانی بودند ولی امروزه بیشتر این اقدام جنبه زیبایی پیدا کرده و مثلا برای افرادی که دچار سقوط ابرو و چروک پیشانی هستند استفاده می‌شود.
دانشیار دانشگاه علوم پزشکی زنجان، افزود: در صورتی که بوتاکس توسط غیر پزشک و فرد حاذق انجام گیرند عوارض زیادی می‌تواند برای فرد به همراه داشته باشد که کج شدن دهن، ریزش اشک و افتادن پلک از جمله عوارض به شمار می‌رود.
دکتر سید نجات حسینی در مورد انجام بوتاکس توسط افرادی همچون آرایشگرها و پرستاران هشدار داد و گفت: هموطنان می‌توانند جهت شناسایی پزشکان جراح پلاستیک و زیبایی به سایت انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی مراجعه کنند.
14
کد مطلب: 132209