میرزاپور: شرایطی بدتر از بیرانوند داشتم/ «اُفت» کردن طبیعی است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۴
 
ابراهیم میرزاپور
 
ابراهیم میرزاپور
 
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی آلمان تاکید کرد شرایطی که او برای حضور در این مسابقات داشته به مراتب دشوارتر از وضعیتی است که همشهری اش دارد.
به گزارش به گزارش ستاره ها به نقل از خبرنگار مهر از روسیه، سه دوره قبل و زمانی که تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان آماده می شد، برانکو ایوانکوویچ به دروازه بانی میدان داد که عملکردش با انتقادات زیادی همراه بود و برخی اعتقاد داشتند او نمی تواند مرد شماره یک دروازه ایران در جام جهانی باشد. 
با این حال برانکو روی اعتقادش ایستاد و ابراهیم میرزاپور را در سه بازی جام جهانی برابر مکزیک، پرتغال و آنگولا دروان دروازه قرار داد که او در این سه بازی سه گل از مکزیک، دو گل از پرتغال و یک گل هم از آنگولا خورد تا به همراه تیم ملی وداعی زودهنگام با آلمان داشته باشند. 
از روزهای حضور دروازه بان خرم آبادی فوتبال ایران درون دروازه تیم ملی سالها گذشته و حالا در روسیه یک خرم آبادی دیگر شانس شماره یک شدن در جام جهانی را دارد. علیرضا بیرانوند هم با انتقادی که از عملکردش وجود داشت گام در روسیه گذاشته است. 
ابراهیم میرزاپور که در روسیه حضور دارد روز شنبه در تمرین تیم ملی حضور پیدا کرد و با استقبال کی روش مواجه شد. خبرنگار اعزامی مهر به روسیه دقایقی با این دروازه بان پیشین تیم ملی فوتبال ایران گفتگو کرد:
* زودتر از سایر پیشکسوتان و مسئولان به روسیه آمده اید؟
- بله من چند روزی است که در روسیه هستم و قصد داشتم دوشنبه به ایران برگردم اما برای تماشای دیدار اول تیم ملی با مراکش بلیتم را تغییر دادم تا باشم و این بازی را ببینم.
* برای کار خاصی در روسیه هستید؟
- نه. یک دوره مسابقه بود که از من هم دعوت کردند حضور داشته باشم. 
* برای چندمین بار است که طی ماه های اخیر با بیرانوند دیدار می کنید. به نظر می رسد کمک حال او شده اید؟
- بله یک بار دیگر هم چند هفته پیش به تمرین پرسپولیس رفتم و با علیرضا دیدار کردم. امروز هم وظیفه داشتم به تمرین تیم ملی بیایم و با بازیکنان و آقای کی روش دیدار داشته باشم. 
* شرایط این روزهای علیرضا بیرانوند به نوعی برای شما تکرار خاطرات است.
- دقیقا، البته شرایط مان کمی با هم متفاوت است ولی من هم این روزها را تجربه کردم. 
* چه تفاوت هایی وجود دارد؟
- به نظرم شرایطی که علیرضا دارد بهتر است. من در شرایطی سخت و دشوار درون دروازه تیم ملی قرار گرفتم. انتقادت زیادی صورت می گرفت با این حال کادر فنی تصمیم گرفت من درون دروازه بایستم. 
* همان زمان هم انتقادات زیادی از شما و برانکو صورت می گرفت. درست مثل شرایطی که الان بیرانوند و کی روش دارند.
- این انتقادات همیشه هست. با این حال همانطور که گفتم شرایط من هم سخت تر بود و هم متفاوت تر. قبل از جام جهانی ۲۰۰۶ شرایط بسیار بدی برای من بوجود آوردند.
* قطعا تجریبات و حس و حال آن روزها را به بیرانوند منتقل کردید؟
- وظیفه داشتم این کار را بکنم. علیرضا دروازه بان خوبی است و می تواند در جام جهانی برای تیم ملی مفید باشد. هر چه در توانم بود را به او گفتم تا شاید این تجریبات به او کمک کند. ممکن است که در هر فصل برای هر بازیکنی افت پیش بیاید. علیرضا هم از این قاعده مستثنی نیست و افت هایی هم داشت اما مطمئنم که می تواند در جام جهانی عملکرد خوبی داشته باشد.
* شرایط تیم ملی را چطور می بینید؟
- به نظرم شرایط تیم ملی خوب است اما معمولا اولین بازی سخت ترین دیدار است. با این حال امیدوارم تیم ملی نتایج خوبی در این مسابقات بگیرد. با آقای کی روش و بازیکنان هم که صحبت کردم از شرایط راضی بودند. برای تیم ملی آرزوی موفقیت می کنم.
14
کد مطلب: 132208