غلامرضا محمدی: شاهد ظهور نسلی نو در کشتی ایران هستیم/ راهمان را درست طی کرده‌ایم
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۵
 
غلامرضا محمدی
 
غلامرضا محمدی
 
سرمربی تیم‌ ‌ملی کشتی آزاد نوجوانان ایران با تاکید بر این که هدف ما نمایش کشتی ایرانی همراه با جسارت و جنگندگی در مسابقات قهرمانی جهان است، گفت: فکر می کنم مسیرمان را تاکنون به درستی طی کرده ایم.
به گزارش ستاره ها؛ غلامرضا محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت تیم‌ ‌ملی کشتی آزاد نوجوانان ایران در آستانه حضور در رقابت های جهانی کرواسی، اظهار کرد: خدا را شکر در مسابقات آسیایی تیم‌ ‌ملی نتایج خوبی را به دست آورد و توانست با کسب عنوان قهرمانی مزد زحماتش را بگیرد. فکر می‌کنم تیم‌ ‌ملی در این دوره از رقابتها نتیجه‌ بی سابقه‌ای را به دست آورد. هر چند به شخصه معتقدم خیلی نباید در رده نوجوانان نتیجه‌گرا بود، اما با این حال کسب نتیجه‌ مطلوب در هر رده‌ای می‌تواند کادر فنی و کشتی‌گیران را صاحب انگیزه و به آینده امیدوار کند.
سرمربی تیم‌ ‌ملی کشتی آزاد نوجوانان ایران، افزود: امیدوارم کسب این موفقیت در رقابت‌های قهرمانی آسیا و همین طور تورنمنت رومانی ان‌شاء‌الله زمینه‌ای برای موفقیت در مسابقات جهانی و همین طور  المپیک نوجوانان باشد. از همه مهم‌تر هدفی را که ما از ابتدا دنبال کردیم این بود که این بچه‌ها راه درست را طی کنند و به خوبی به رده‌های جوانان و بزرگسالان راه یابند، چرا که همیشه این مشکل در کشتی ما وجود داشته  که در مسیر پیشرفت کشتی‌گیران و انتقال آنها به رده‌های بالاتر خلل ایجاد شده است.
وی با ابراز رضایت از شرایط فعلی تیم‌ ‌ملی کشتی آزاد نوجوانان ایران، گفت‌: خوشبختانه تعامل بسیار خوبی با فدراسیون کشتی داریم و فدراسیون تا حد توان از تیم‌ ‌ملی نوجوانان حمایت می‌کند. از سوی دیگر با توجه به تغییرات صورت گرفته تعامل خوبی میان کادر فنی و مدیر تیم‌های ملی وجود دارد و ‌اضافه شدن مراد محمدی هم باعث استحکام و قدرت هر چه‌ بیشتر کادر فنی شده است. به لحاظ امکاناتی نیز شرایط خوبی داریم. هر چند امکاناتی که در اختیار فدراسیون کشتی است ایده آل نیست، اما کشتی‌گیران تمرینات خوب و روزهای سختی  را  پشت سر می‌گذارند و امیدوارم مزد زحماتشان را بگیرند.
محمدی در ادامه‌ گفت‌وگو با ایسنا، درباره پیش‌بینی خود از حضور در مسابقات قهرمانی جهان، اظهار کرد: امیدوارم با توجه به تمریناتی که پشت سر گذاشته‌ایم در مدت باقی‌ مانده نیز امور را به خوبی پیش ببریم و خدای نکرده آسیب‌دیدگی و یا اتفاق بدی برای تیم رخ ندهد تا بتوانیم با ترکیب اصلی در کرواسی حاضر شویم. با توجه به وضعیت تیم و تمریناتی که پشت سر گذاشتیم امید زیادی برای کسب موفقیت داریم. این خیلی خوب است که بچه‌ها به این باور برسند که تحت هیچ شرایطی و در هیچ زمانی از مبارزه ناامید و تسلیم حریفانشان نشوند و با جسارت مثال زدنی کشتی ایرانی و رو به جلو را به نمایش بگذارند. این موضوع از هر موضوعی برای ما مهم‌تر است. مطمئن باشید کشتی‌گیران نوجوان ما به این باور رسیده اند و در مسابقات جهانی با جسارت به روی تشک خواهند رفت که امیدوارم نتیجه‌ آن کسب بهترین نتایج باشد.
سرمربی تیم‌ ‌ملی کشتی آزاد نوجوانان ایران با اشاره به جسارت و میل پیروزی که کشتی‌گیران نوجوان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا به نمایش گذاشتند، خاطر نشان کرد: در مسابقات آسیایی اکثر کشتی‌گیران ما در دیدارهای مقدماتی و فینال حریفانشان را 10 بر صفر شکست دادند. در تورنمنت رومانی هم به همین شکل عمل کردند که این نشان دهنده روحیه و جنگندگی بالای آنها است. فکر می‌کنم با توجه به شرایط راهمان را درست طی کرده ایم. شاید در جاهایی نیز اشتباه کنیم، اما هدفگذاری که کرده‌ایم درست بوده و بچه‌ها به خوبی مهیای کسب موفقیت در رده نوجوانان و همین طور رده‌های بالاتر هستند. به اعتقاد من شاهد ظهور نسلی نو چه به لحاظ فنی و چه اخلاقی در کشتی ایران هستیم و امیدوارم این اتفاق به بهترین شکل بیفتد تا شاهد کسب موفقیت های هر چه بیشتر برای کشتی ایران در رویدادهای بین المللی باشیم.
محمدی در پایان درباره مشخص شدن ترکیب تیم‌ ‌ملی در مسابقات قهرمانی جهان و این که آیا  تیم‌ ‌ملی با همان ترکیب قهرمانی آسیا در این رقابت‌ها حاضر خواهد شد، گفت‌: به احتمال زیاد نسبت به رقابت‌های آسیایی تغییراتی را خواهیم داشت و تا چند روز آینده ترکیب تیم‌ ‌ملی مشخص خواهد شد.
14
کد مطلب: 132106