۸۸ درصد کودکان ایرانی به مهد کودک نمی‌روند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۳
 
مدیر کل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور، با بیان اینکه 88 درصد کودکان ایرانی به مهد کودک نمی روند، گفت: در حال حاضر 130 هزار ظرفیت خالی مهدکودک در کشور وجود دارد در حالیکه محدودیتی در توسعه مهدها در کشور وجود ندارد.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری ایرنا: محمد نفریه افزود: توصیه جهانی این است که 70 درصد کودکان از خدمات آموزشی پیش دبستانی و مهد کودک استفاده کنند اما در ایران فقط 12 درصد کودکان در کشور از خدمات مهدهای کودک استفاده می کنند.
وی ادامه داد: علت اینکه در کشورهای دیگر، کودکان بیشتر از مهدها استفاده می کنند این است که دولت برای مهدها، یارانه هایی مانند پرداخت بیمه پرسنل در نظر می گیرد چرا که حاشیه سود مهدهای کودک پایین است.
مدیر کل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور، گفت: عواملی مانند معافیت های مالیاتی، وام های کم بهره و طولانی مدت و پرداخت یارانه های مستقیم - بطور مثال پرداخت 40 تا 60 درصد شهریه - می تواند در افزایش شمار کودکانی که به مهد می روند، تاثیر داشته باشد.
نفریه افزود: از حمایت های ما از شهریه ها می توان به توزیع یک وعده غذای گرم در تمام روستامهدها اشاره کرد و اینکه درصدی از شهریه کودکان گروه هدف بهزیستی مانند زنان سرپرست خانوار پرداخت می شود. خوشحال می شویم که برای توسعه مهدهای کودک از وام های کم بهره اشتغال استفاده کنیم. 
14
کد مطلب: 131962