میرحسینی: میل به پیروزی در بازیکنان تیم ملی والیبال وجود نداشت/کادر فنی ناهماهنگ بود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۰
 
عباسعلی میرحسینی
 
عباسعلی میرحسینی
 
سرمربی تیم والیبال خاتم اردکان گفت: شرط نخست پیروزی، میل به پیروزی است ولی این میل و اشتیاق و انگیزه در بازیکنان وجود نداشت.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ عباسعلی میرحسینی در مورد عملکرد تیم ملی والیبال در هفته نخست لیگ ملت‌های والیبال اظهار داشت: تیم ملی ایران در شرایطی وارد مسابقات شد که بازی تدارکاتی کمی انجام داده و چند بازیکن جوان نیز به تیم اضافه شده بودند. همین موضوع باعث می‌شد تا تجربه تیم ملی کاهش پیدا کند.
میرحسینی ادامه داد: من احساس کردم که بازیکنان قدرتی تیم خسته هستند که ممکن است به خاطر وجود مشکل در بدنسازی آنها بوده باشد. عدم آمادگی روانی و خصوصاً در بازیکنان باتجربه تیم در مسابقات فرانسه مشهود بود.
سرمربی تیم خاتم اردکان گفت: به نظر می‌رسید که کادر فنی از بازیکنان، شناخت خوبی ندارد و حتی تیم ژاپن را هم به خوبی آنالیز نشده بود چون برنامه خاصی برای مقابله با این تیم وجود نداشت و ژاپنی‌ها تقریباً در تمام طول بازی از ایران پیش بودند. شرط نخست پیروزی، میل به پیروزی است ولی این میل و اشتیاق و انگیزه در بازیکنان وجود نداشت.
او تصریح کرد: ژاپن هم تیم جوان و باانگیزه‌ای بود ولی بازیکنان ما خطاهای زیادی داشتند و در حمله، فاقد قدرت لازم بودند. آمار بازی هم همین موضوع را نشان داد. وقتی دریافت‌‌های نخست به خوبی دست پاسور نرسد، تنوع حمله‌ای در کار نخواهد بود. مگر امیر غفور چند بار می‌تواند در طول یک بازی، اسپک بزند؟!
میرحسنی در ادامه گفت: متاسفانه، تیم ملی، ثبات لازم را در این 3 بازی نداشت و نمی‌توانست نتیجه بازی را در زمانی که پیش بود، حفظ کند. این مسئله باعث افت سطح کیفی تیم ملی می‌شود. به نظر من، کادر فنی باید جسورتر و هماهنگ‌تر باشد چون ناهماهنگی بین آنها احساس می‌شد. مشکل اصلی تیم ملی در حال حاضر، انگیزه، مسائل روانی و روحیه جنگندگی بازیکنان است. باید به کادر فنی و بازیکنان فرصت داد و از آنها حمایت کرد.
او در پایان گفت: به اعتقاد من به موقع به ژاپن باختیم چون هنوز فرصت جبران داریم و بازیکنان بزرگی در تیم ملی حضور دارند.
14
کد مطلب: 131632