مسمومیت 4 نفر در خلخال با قارچ سمی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۵
 
به علت نبود پزشک متخص در بیمارستان خلخال، این افراد برای ادامه درمان وتشخیص پزشکی به مرکز استان اعزام شدند، 2 تن از این افراد زن و شوهر و 2 تن دیگر نیز به صورت انفرادی به بیمارستان امام خمینی (ره) انتقال یافته بودند.
به گزارش ستاره ها؛ رییس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی خلخال(استان اردبیل) گفت: چهار نفر بدلیل مصرف قارچ سمی در این شهرستان مسموم شدند.
علی اکبر شکارچی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اقدامات اولیه پزشکی ودرمانی برروی این افراد که به بیمارستان امام خمینی(ره) این شهر انتقال یافته بودند انجام گرفته است.
وی افزود: به علت نبود پزشک متخص در بیمارستان خلخال، این افراد برای ادامه درمان وتشخیص پزشکی به مرکز استان اعزام شدند، 2 تن از این افراد زن و شوهر و 2 تن دیگر نیز به صورت انفرادی به بیمارستان امام خمینی (ره) انتقال یافته بودند.
دکتر شکارچی با اشاره به افزایش مسومیت های ناشی از مصرف قارچ سمی در کشور گفت: هیچ گونه راهکار مطمئنی برای تشخیص قارچ خوراکی غیر سمی از سمی برای مصرف کنندگان بجز تشخیص آزمایشگاه های مجهز پزشکی وغذایی وجود ندارد و از مصرف قارچ های وحشی باید خوداری کرد.
مسمومیت با قارچ سمی در اردیبهشت سال جاری مشکلات زیادی را برای مردم در سراسر کشور ایجاد کرد طوری که به گفته مدیر ستاد بحران سازمان پزشکی قانونی کشور ، طی روزهای اخیر 11 نفر در کشور با علایم مصرف قارچ ‌های سمی جان خود را از دست دادند. این افراد به پزشکی قانونی ارجاع شدند و آزمایش های لازم برای بررسی‌ های تکمیلی از آنها گرفته شد.
درد شکم، تهوع، استفراغ و ضعف و بی حالی از نشانه های مسمومیت با قارچ سمی است.
امسال به دلیل بارندگی های مستمر به خصوص در اردیبهشت و وقوع رعد و برق های متعدد، رویش قارچ های کوهی به نسبت سال های گذشته افزایش داشته است.
بر اساس این گزارش، هر سال با وجود هشدارهای کارشناسان بهداشت و درمان عده ای از مردم به خصوص روستاییان به علت مصرف قارچ سمی، مسموم و راهی بیمارستان می شوند.
14
کد مطلب: 131517