قارچ سمی ۴ نفر را در خلخال روانه بیمارستان کرد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۷
 
رییس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی خلخال گفت: چهار نفر بدلیل مصرف قارچ سمی در این شهرستان مسموم شدند.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری ایرنا: رییس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی خلخال گفت: چهار نفر بدلیل مصرف قارچ سمی در این شهرستان مسموم شدند.
علی اکبر شکارچی افزود: اقدامات اولیه پزشکی و درمانی برروی این افراد که به بیمارستان امام خمینی(ره) این شهر انتقال یافته بودند انجام گرفته است.
وی افزود: به علت نبود پزشک متخصص در بیمارستان خلخال، این افراد برای ادامه درمان وتشخیص پزشکی به مرکز استان اعزام شدند، 2 تن از این افراد زن و شوهر و 2 تن دیگر نیز به صورت انفرادی به بیمارستان امام خمینی (ره) انتقال یافته بودند.
دکتر شکارچی با اشاره به افزایش مسمومیت های ناشی از مصرف قارچ سمی در کشور گفت: هیچ گونه راهکار مطمئنی برای تشخیص قارچ غیر سمی از سمی برای مصرف کنندگان بجز تشخیص آزمایشگاه های مجهز پزشکی وغذایی وجود ندارد و مردم باید از مصرف قارچ های وحشی خوداری کنند.
مسمومیت با قارچ سمی در اردیبهشت سال جاری مشکلات زیادی را برای مردم در سراسر کشور ایجاد کرد به گفته مدیر ستاد بحران سازمان پزشکی قانونی کشور ، طی روزهای اخیر 11 نفر در کشور با علایم مصرف قارچ ‌های سمی جان خود را از دست دادند.
این افراد به پزشکی قانونی ارجاع شدند و آزمایش های لازم برای بررسی‌ های تکمیلی از آنها گرفته شد.
درد شکم، تهوع، استفراغ و ضعف و بی حالی از نشانه های مسمومیت با قارچ سمی است.
امسال به دلیل بارندگی های مستمر به خصوص در اردیبهشت و وقوع رعد و برق های متعدد، رویش قارچ های کوهی به نسبت سال های گذشته افزایش داشته است. 
14
کد مطلب: 131413