ریزگرد‌ها در کرمان ۲۸ نفر را راهی بیمارستان کرد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۴
 
مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کرمان گفت: تاکنون ۲۸ نفر در کرمان به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از هجوم ریزگردها به مراکز درمانی مراجعه کرده اند.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری مهر: مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کرمان گفت: تاکنون ۲۸ نفر در کرمان به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از هجوم ریزگردها به مراکز درمانی مراجعه کرده اند.
سید محمد صابری با اشاره به آلودگی هوا طی امروز در چندین شهرستان استان کرمان اظهار کرد: تاکنون ۲۸ نفر بر اثر مشکلات تنفسی ناشی از هجوم ریزگردها به مراکز درمانی مراجعه کرده اند.
وی با اشاره به اینکه مشکل حادی در این خصوص وجود ندارد، گفت: تمامی این افراد به صوت سرپایی مداوا شده اند و تاکنون هیچ کدام از بیماران نیاز به بستری شدن نداشته اند.
مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کرمان گفت: شهرستان های کرمان، رفسنجان، انار و زرند امروز با مشکل آلودگی هوا ناشی از وقوع گرد و غبار مواجه هستند.
وی عنوان کرد: توصیه می شود حتی الامکان افراد به ویژه گروه های حساس شامل خانم های باردار، بیماران قلبی و ریوی، کودکان و سالمندان از حضور غیرضروری در فضای باز خودداری کنند و چنانچه نیاز به خروج از منزل دارند حتما از ماسک یا دستمال مرطوب استفاده کنند.
صابری گفت: رانندگان با توجه به هجوم ریزگردها و کاهش دید افقی با سرعت مطمئنه اقدام به رانندگی کنند.
مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کرمان اظهار کرد: با توجه به شدت گرد و غبار چنانچه افراد در منازل هم احساس ناراحتی دارند از ماسک و دستمال مربوط استفاده کنند.
وی گفت: در کل مشکلات ناشی از ریزگردها در فضای بسته کمتر است و توصیه می کنیم افراد از باز کردن درب و پنجره ها خودداری کنند.
صابری عنوان کرد: استفاده از دستگاه های بخور آب در فضای بسته هیچ تاثیری در بهبود وضعیت موجود ندارد.
14
کد مطلب: 131136