دلیل منع حضور خبرنگاران چه بود؟
داورزنی بعد از انتخابات تیروکمان: من مهندسم!
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۱
 
داورزنی
 
داورزنی
 
معاون وزیر ورزش در واکنش به منع حضور خبرنگاران برای حضور در مجمع انتخاباتی تیروکمان ضمن عذرخواهی از آنها توضیحاتی داد.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری مهر، مجمع انتخاباتی فدراسیون تیروکمان در حالی امروز برگزار شد که نمایندگان رسانه ها اجازه ورود مجمع و پوشش خبری و تصویری آن را پیدا نکردند.
این موضوع تنها محور مورد پرسش خبرنگاران در پایان مجمع از معاون وزیر ورزش بود که گفته می شد تصمیم مورد نظر با تصمیم وی انجام شده است.
در همین رابطه محمدرضا داورزنی خطاب به خبرنگاران گفت: مجامع انتخاباتی به این صورت برگزار می شود که ابتدا کاندیداها برنامه خودر ا اعلام می کنند. سپس رای گیری میان آنها انجام می شود. فضای اعلام برنامه باید آرام باشد. بنابراین از تک تک خبرنگاران عذرخواهی می کنم اما اواخر صحبت کاندیداها اعلام شد که خبرنگاران بیایند.
وی در این مورد که گفته شده شما اجازه ورود خبرنگاران از ابتدای مجمع را ندادید، گفت: اگر چنین برداشتی شده باید عذرخواهی کنم.
«با این اتفاقات شائبه مهندسی انتخابات تیروکمان بیشتر تقویت شد؟» داورزنی در پاسخ به این سوال و با خنده گفت: ما مهندس شدیم! اگر از اعضای مجمع سوال کنیم، برای شما توضیح خواهند داد کسی که در چنین انتخاباتی صاحب رای نمی شود، مهندسی بودن انتخابات را مطرح می کند و جالب اینکه همیشه اینگونه بحث ها متوجه من می شود. این کم لطفی است، من مسئولیت برگزاری مجمع را دارم اما اینکه به اعضای مجمع یا مدیرانش فشاری بیاورم، نیست.
وی ادامه داد: شائبه عکس گرفتن از برگه آرا مطرح شده بود و به همین دلیل هنگام ورود به مجمع، گوشی همراه اعضای مجمع از آنها گرفته شد! اما وزارت ورزش کوچکترین دخالتی در انتخابات نداشته است. البته که بحث مهندسی همیشه بوده است.
معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش در واکنش به این موضوع که عبدی نایب رئیس فدراسیون و یکی از کاندیداها که هیچ رایی نگرفت مدعی شده حق اظهارنظر نداشته است، گفت: همه حق اظهارنظر دارند. اجازه دهید تلاش کنیم حاشیه ها کم شود. همه دوستان زحمت کشیده اند. احساس وظیفه کرده و نامزد شده اند بنابراین هر کسی می تواند اظهارنظر داشته باشد و برداشت خود را مطرح کند. این نوع اظهارنظر اشتباه است.
به گزارش خبرنگار مهر، داورزنی همچنین در پاسخ به این پرسش که «چرا اعلام شده عبدی صحبتی نداشته باشد؟» گفت: وی نایب رئیس شجاعی بود. شجاعی هم با این تصمیم خواسته تا حاشیه ای ایجاد نشود. در واقع این تصمیم شجاعی بود اما عبدی می تواند گلایه هایش را مطرح کند.
معاون وزیر ورزش در این مورد که موضع وزارت ورزش نسبت به تیروکمان همیشه متفاوت از دیگر فدراسیون ها بوده است، خاطرنشان کرد: تصمیم در مورد مسائل داخلی فدراسیون ها با مسئولان آنها است. وزارت فقط رصد می کند. دستگاه های نظارتی هم که حضور دارند اما اینطور نیست که ما دخالت کنیم و برای جابجائی مربیان و دیگر موارد نظر دهیم. مسئولیت وزارت ورزش اصلاً این نیست. در همه این موارد رئیس باید پاسخگو باشد. این موارد را که می گویید بررسی شده، برخی را گفتند خلاف واقع است، امیدوارم شعبانی بهار تلاش کند مشکلات فعلی تیروکمان برطرف شود.
داورزنی در پایان تاکید کرد: بعضاً بازرسی هایی انجام می شود گاهی اوقات اقدام همراه با تذکر صورت می گیرد و گاهی هم اصلاح امور انجام می شود. در مورد تیروکمان همه دوستان تلاش می کنند آرامش برقرار باشد.
14
کد مطلب: 129601