موضوع سریال پایتخت ۶ از زبان سیروس مقدم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۵
 
پایتخت سریال پرمخاطبی می باشد که تا کنون 5 مجموعه از آن پخش شده است و در هر 5 مجموعه نیز توانسته موفقیت های زیادی کسب کند .
به گزارش ستاره ها به نقل از پرشین وی: کارگردانی سریال پایتخت را سیروس مقدم بر عهده دارد. در گفتگویی سیروس مقدم از ساخت پایتخت ۶ صحبت کرد .و اینکه نویسندگان آن در حال ایده پردازی برای سری جدید آن هستند.
موضوع سریال پایتخت ۶ از زبان سیروس مقدم

نقش بهتاش که در پایتخت ۵ اضافه شد بسیار مورد قبول مخاطبان قرار گرفت و قرار است در پایتخت ۶ نیز حضور پیدا کند.
پایتخت ۶
«سیروس مقدم» کارگردان سریال «پایتخت» در گفت‌وگو با خبرنگار، درباره تولید «پایتخت۶» گفت: موضوعات روز جامعه ,و اتفاقاتی که در کشور می‌افتند همگی متن «پایتخت ۶» را شامل می‌شوند.
وی ادامه داد: محسن تنابنده و خشایار الوند مشغول ایده پردازی برای رسیدن به داستانی جذاب هستند ,تا بتوانیم با دست پر وارد میدان شویم و قطعا زمانی فصل ششم این مجموعه پرمخاطب تولید,خواهد شد که ما حرفی برای گفتن داشته باشیم.
پایتخت 6
بازیگران پایتخت ۵
وی درباره تغییر در نقش‌ها نیز عنوان داشت: قطعا فصل جدید با تغییراتی همراه خواهد بود. به عنوان مثال بهتاش,به عنوان نماینده قشر جوان جایش در کار خالی بود و شخصیت بابا پنجعلی هم به دلیل کهولت سن,و اینکه نمی‌توانست خیلی دیالوگ بگوید،
دیگر خیلی حضور چشمگیری در کار نداشت و در سری جدید ما از روح بابا پنجعلی بهره خواهیم برد که جای کار بیشتری ,برای نوشتن قصه و دیالوگ خواهد داشت.
سریال «پایتخت۵» نوروز ۹۷ از شبکه یک سیما پخش شد.
محسن تنابنده، احمد مهرانفر،‌ریما رامین فر، علیرضا خمسه، هومن حاجی عبداللهی، نسرین نصرتی،‌سارا و نیکا فرقانی اصل و … از بازیگرانی هستند که در این سریال به ایفای نقش پرداختند.
بیشتر بدانید نقد سریال پایتخت ۵, پایتخت ۵ روی نوار حاشیه
«پایتخت ۵» بعد از سال‌ها غیبت در بخش سریال‌های نوروزی بار دیگر به روی آنتن آمد. سریالی که توانسته در میان,معدود برنامه‌های تلویزیونی رسانه ملی مخاطب را به سوی خود جذب کند.
نقاط قوت پایتخت ۵
یکی دیگر از نقاط قوت «پایتخت» استفاده از گویش مازندرانی یا به قول خود اهالی آنجا «مازنی» باشد.استفاده از این گویش و شوخی‌های متعدد نه تنها واکنش منفی از سوی مازندرانی‌ها به همراه نداشته است,بلکه به نوعی آشنایی دیگر نقاط کشور با این گویش محلی بود.
اما آنچه که کمی آزاردهنده می‌باشد اتصال این سریال به جریانات سیاسی، نظامی و… می‌باشد.
پایتخت 6
ساخت سری ششم پایتخت
در قسمت‌های پیشین مسائلی همچون انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر و شائبه طرفداری این سریال ,از دولت نهم و دهم با انتقاداتی همراه شد و حالا هم «پایتخت ۵» علی‌رغم تأکیدات مقام معظم رهبری ,به حمایت از تولیدات داخلی و سرمایه‌های ملی فیلم به گونه‌ای سعی در معرفی ترکیه,به عنوان کشوری گردشگری دارد.
کشوری که همین حالا هم بر اساس آمار وزارت گردشگری ترکیه بیشترین گردشگران را از ایران دارد.
در فصل پنجم ارتباط دادن یک خانواده شهرستانی به داعش و جنگ سوریه و عراق کمی دور از ذهن است و شاید,اگر سازمان هنری- رسانه‌ای اوج [حامی این سریال] که الان «به وقت شام» با همین موضوع را ,بر سر در سینما دارد، خواهیم دید که چرا داعش در یک سریال ایرانی ریشه دوانده است.
بانی فیلم در تحلیلی در سایت خود می‌نویسد: پلان‌های بالن سواری شخصیت‌های این سریال که گویا در نوشهر ,ضبط شده، به کام ترکیه و جاذبه‌های گردشگری آن تمام شد!
اختصاص دست و دلبازانه تایم زیادی از سریال به تصاویر توریستی از شهر «ادنا» عملاً در قسمت‌های اخیر آن را ,بدل به یک تبلیغاتچی زبل و ذوق زده برای ترکیه کرده است.
حاشیه‌های این سریال در بخش پنجم هم کم نبود.
حواشی به وجود آمده در پایتخت ۵
 
بازیگر ایرانی بدون حجاب ساکن ترکیه در نقش زنی ارمنی سبب شد تا پس از انتقادات نام او از تیتراژ حذف شود.نگین میرزایی بازیگر زن سریال «پایتخت۵» که در واقع کارمند GEM هم هست یا بوده و ساکن آنتالیاست،
در حالی پایش به این سریال باز شده که هنوز عکس‌العمل شدید مدیران تلویزیون در قبال پخش تبلیغات,فیلم‌های سینمایی از این شبکه و سیاست حذفی آنان از یاد اهالی سینما نرفته است.
جدا از این، انتقادات به مسئله ازدواج زودهنگام دختران در «پایتخت۵» به عنوان یکی از آسیب‌های اجتماعی رایج ,در برخی مناطق ایران در حالی از سوی سازندگان این سریال بی‌پاسخ مانده که نمی‌توان از تبعات,منفی آن در میان افکار عمومی جامعه به راحتی گذشت.
این ابهام در بخش حامی مالی این سریال هم دیده می‌شود و اختصاص فضای سریال و دو کاراکتر آن ,به تبلیغ یک اپلیکیشن با وجود منع قانونی صدا و سیما، برگ دیگری به تناقض‌های موجود در این باره می‌افزاید.
نرم افزاری که اطلاعی از جزئیات و مشخصات متولیانش منتشر نشده و این روزها در دیگر شبکه‌ها نیز ,ردپای آن به چشم می‌خورد.
به هر روی اینکه مردم از یک سریال حمایت می‌کنند دلیلی نمی‌شود که از این فضای شکل گرفته به گونه‌ای,استفاده شود که شائبه سوء استفاده پررنگ گردد.
14
کد مطلب: 129446