همزمان با نمایشگاه كتاب؛
كتاب كوچكترین نویسنده ایران منتشر شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۲
 
 
سید راستین فیاضی
 
همزمان با سی و یكمین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران ، كتاب «آشی كه سنجاب برای گرگ پخت» نوشته سید راستین فیاضی كوچكترین نویسنده ایران منتشر و چاپ شد.
به گزارش ستاره ها،نسرین بابایی مدیر عامل موسسه آفتاب اندیشه با اعلام این خبر گفت:این اثر سال 96 در مسابقات داستان نویسی منطقه 1 آموزش و پرورش تهران در بین مقاطع ابتدایی ، در حالی حائز مقام اول شد كه نویسنده آن 7 سال داشت و كلاس اول دبستان بود .
وی افزود: «آشی كه سنجاب برای گرگ پخت» با موضوع داستان های تخیلی برای گروه سنی ب در 16 صفحه رنگی و قطع رقعی منتشر شد.
سید راستین فیاضی
بابایی گفت : تصویر گری زیبای این  كتاب را محمد رضا میرشاه ولد طراح برجسته و شناخته شده كشور بر عهده داشت و با انتشار این كتاب سید راستین فیاضی عنوان خردسال ترین نویسنده كشور را به خود اختصاص داد .
بابایی خاطرنشان کرد: پیش از این کودکان دیگری توانستند در سنین پایین کتاب چاپ کنند ولی سید راستین هشت ساله، که این قصه را در 7 سالگی نوشته است توانست سن کوچکترین نویسنده ایران پایین بیاورد.
وی از تلاش برای ثبت نام فیاضی در فهرست کتابهای رکورد به عنوان خردسال ترین نویسنده، خبر داد.
نویسنده کوچک این کتاب نیز در گفت و گو با ایرنا درباره جزئیات داستان کتابش گفت: داستان از آنجا شروع می شود که سنجاب به دلیل باران شدیدی که در جنگل می بارد گرفتار گرگ می شود و برای فرار از دست گرگ فکری به ذهنش می رسد و عاقبت قصه، دوستی میان دو حیوان اهلی و درنده با همدیگر در جنگل است.
راستین می گوید که روزانه ساعت ها کتاب می خواند و از هر فرصتی برای کتابخوانی استفاده می کند و متن های زیادی از کتابها را در حافظه خود دارد.
«آشی که سنجاب برای گرگ پخت» در 16صفحه رنگی و چاپ اول آن در شمارگان هزار نسخه منتشر شده است.
سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از 12 تا 22 اردیبهشت 97 با شعار «نه به کتاب نخواندن» در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان است.
12
کد مطلب: 129392