ماجرای جان باختن پسر ۴ ساله تهرانی پس از افتادن در دیگ قرمه‌سبزی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۱
 
پسر 4 ساله ای که در 26 اسفند سال 96 به رستوران مادرش رفته بود و در آشپزخانه داخل دیگ قرمه سبزی افتاده بود جان خود را از دست داد.
پسر ۴ ساله ای که در رستوران حوالی فلکه دوم تهران پارس داخل دیگ قرمه سبزی افتاده بوددچار سوختگی شدید شد و جان خود را از دست داد در ادامه ماجرای سوختن پسر ۴ ساله را بخوانید.
سوختن پسر ۴ ساله
کودک چهار ساله پس از افتادن در دیگ قرمه‌سبزی دچار سوختگی شدید شد و جان باخت.
۲۷ اسفند سال گذشته مأموران کلانتری ۱۴۵ ونک در تماس با محسن مدیرروستا؛بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام کردند پسر چهار ساله‌ای بر اثر سوختگی دچار جراحاتشدید شده و پس از انتقال به بیمارستان شهید مطهری به علت شدت جراحات جان باخته است.
پدر این پسر در اظهاراتش به مأموران گفت: من و همسرم سه سال پیش از هم جدا شدیمو پسرم مدتی با من و مدتی با مادرش زندگی می‌کرد تا اینکه شب گذشته (۲۶ اسفند ۹۶) پس از یک هفته او را نزد مادرش بردم.
سوختن پسر 4 ساله
جان باختن پسر ۴ ساله
ماجرای سوختن پسر ۴ ساله
وی افزود: حدود ساعت هشت شب پسرم را به مادرش تحویل دادم که دو ساعت بعد ازبیمارستان با من تماس گرفتند و گفتند پسرم دچار سوختگی شده است.
تحقیقات حاکی از آن بود که مادر این کودک رستورانی حوالی فلکه دوم تهرانپارس داشته و پسرشبه دلیل افتادن در دیگ قرمه‌سبزی افتاده دچار سوختگی شده است.
مادر این کودک نیز در اظهاراتش به مأموران مدعی شد که پس از تحویل گرفتن کودکش برای خرید به بیرون از رستوران رفته و پس از بازگشت به رستوران متوجه افتادن پسرش داخل دیگ شده بود.
در ادامه رسیدگی به پرونده، پدر متوفی از مادر کودک به اتهام قتل عمد فرزندش شکایت کردکه پرونده برای بررسی بیشتر به دادسرای امور جنایی تهران ارسال شد و تحقیقات ادامه دارد.
سوختگی کودک در دیگ خورشت نذری یکی دیگر از حوادث سوختگی در سال گذشته
جزئیاتی درباره آخرین وضعیت کودکی که در دیگ خورشت نذری افتاد و ۸۰ درصد سوخت
رئیس بیمارستان سوانح و سوختگی طالقانی اهواز در مورد آخرین وضعیت، بتول احمدی دخترسه ساله ای که با سقوط در دیگ خورش نذری دچار سوختگی شده بود، گفت: هم اکنون علائمحیاتی بیمار پایدار است و اقدامات درمانی و مراقبتی همچنان ادامه دارد.دکتر زهرا بزرگ زاده افزود: بیمار ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه روز پنجم مهرماه از آبادان به بیمارستان سوانحو سوختگی طالقانی اهواز منتقل شد که بنا بر اظهارات و اصرار اطرافیان به دلیل سقوط در دیگ خورش دچار سوختگی شده بود.
سوختن پسر 4 ساله
دختر سه ساله
وی با بیان این که بیمار با ۷۸.۵ درصد و با سطح درجه دو عمیق سوخته است، اظهار کرد: تمام بدناین دختربچه بخصوص ناحیه باسن، پشت کمر و سمت راست بدن دچار سوختگی شده است.
رئیس بیمارستان سوانح و سوختگی طالقانی اهواز گفت: پس از ویزیت توسط متخصص بیهوشیو پزشک اورژانس، بیمار در بخش مراقبت های ویژه سوختگی بستری و آزمایش های مختلفی روی وی انجام شد.
درصد سوختگی کودک سه ساله
بزرگ زاده گفت: ۸۰ درصد سوختگی برای بدن یک کودک سه ساله، حجم وسیعی است، تیم کاملیاز پزشکان متخصص شامل متخصص عفونی، جراح عمومی، فوق تخصص پلاستیک، اطفال و بیهوشی به طور روزانه بیمار را ویزیت می کنند.
وی ادامه داد: یکی از مسائلی که حیات تمام بیماران دچار سوختگی را تهدید می کند، عفونت استکه خوشبختانه بحث عفونت در مورد این بیمار مطرح نیست و پانسمان زخم های بیمار به طور مرتب تعویض می شود.
رئیس بیمارستان سوانح و سوختگی طالقانی اهواز گفت: در ایام خاص سال همچون محرم گاهیشاهد بروز حوادث سوختگی هستیم، مردم از روشن کردن تجهیزات آتش زا در منزل و مکان هایی
که کودکان حضور دارند اجتناب کرده و در صورت وقوع سوختگی، از آغشته کردن محل سوختگیبه پماد و خمیر دندان خودداری کنند و پس از خنک کردن محل با استفاده از آب لوله و پیچیدنعضو دچار سوختگی شده، بیمار را به اولین مرکز درمانی منتقل کنند تا سایر اقدامات درمانی لازم صورت گیرد.
14
کد مطلب: 127631