اسوالدو فریرا:
بازی کردن درایران برای ما افتخار است/فقط به سه امتیاز فکر می‌کنیم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۶
 
اسوالدو فریرا
 
اسوالدو فریرا
 
سرمربی تیم فوتبال السد قطر گفت: بازی کردن برای تیم ما در ایران و برابر تیمی چون پرسپولیس افتخار است.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری مهر ، اوسوالدو فریرا در نشست خبری پیش از بازی فردا (دوشنبه) پرسپولیس مقابل السد قطر در هفته ششم لیگ قهرمانان آسیا که در ورزشگاه آزادی تهران برگزار می شود در سالن کنفرانس فدراسیون فوتبال در جمع خبرنگاران گفت: این برای السد افتخاری است که در ایران با پرسپولیس بازی می کند.
سرمربی السد قطر ادامه داد: پرسپولیس تیم خیلی خوبی است و هر دو تیم هم می خواهند در رتبه نخست گروه بایستند. البته هر دو تیم صعود کردند و استرسی نخواهند داشت. اما مطمئن هستم با توجه به حساسیت بازی استقبال گسترده ای از این بازی می شود که اتمسفر زیبایی در ورزشگاه آزادی به همراه خواهد داشت.
فریرا در پاسخ به این سوال که تمایل دارد تیمش در مرحله بعدی با الجزیره امارات بازی کند یا الاهلی عربستان تصریح کرد: قبل از اینکه پاسخ سوال شما را بدهم تمایل دارم به کارلوس کی روش و تیم ملی ایران تبریک بگویم که به جام جهانی رسیده اند. دوست دارم بتوانند در آن رقابت ها هم موفق شوند. در مورد سوال شما هم باید بگویم ما فقط می خواهیم برنده بازی فردا شویم تا به عنوان تیم نخست به مرحله بعدی برویم. برایمان فرقی نمی کند با جه تیمی بازی داریم.
وی درباره تاکتیک احتمالی السد قطر در بازی فردا اظهار داشت: پاسخ به این سوال دشوار است. فقط می توانم بگویم تنها روی سه امتیاز تمرکز می کنیم و به مسائل دیگر فکر نمی کنیم.
فریرا درباره نبودن ربیع خواه و احمدزاده به دلیل مصدومیت افزود: شماره آنها چند است؟! به من بگویید که شماره پیراهنشان چند است تا استراتژی ام را بدانند. من نمی دانستم که آنها نمی توانند بازی کنند. تشکر می کنم که به من گفتید این دو بازیکن نمی توانند به میدان بروند. اما باید بگویم پرسپولیس در مجموع جنگنده است و برای تیم های بزرگ فرقی نمی کند چه کسی به میدان می رود.
فریرا که ملیت پرتغالی دارد درباره همگروهی تیم ملی فوتبال ایران با پرتغال در جام جهانی روسیه خاطرنشان کرد: مرتضی پورعلی گنجی باید جلوی کریس رونالدو بازی کند. همین موضوع کار من را سخت می کند. چونکه باید خیلی چیزها به او یاد بدهم. بازی ایران با پرتغال در جام جهانی 2006 آلمان را از نزدیک دیدم. ایران در آن برهه بسیار خوب بود. پرتغال در حالی به سختی توانست ایران را دو بر صفر شکست دهد که تیم فوق العاده ای داشت. درباره بازی این دو تیم در جام جهانی می توانم بگویم چنین دیدارهایی در تورنمنت های بزرگ همراه با سورپرایز خواهد بود. چنین نمایش هایی می تواند زیبا باشد. درباره وضعیت تیم ملی پرتغال هم باید بگویم آنها در حال حاضر تیمی هستند که در حال پوست اندازی اند و بازیکنان جوان زیادی را تزریق ترکیب اصلی کرده اند. همین موضوع باعث شده است تا بالانس نباشند. بطور مثال می توانید بازی تدارکاتی این تیم با هلند را ببینید که ضعف هایی به همراه داشت.اما در مجموع می توانم بگویم بازیهای خوبی را از تیم ملی ایران می توانیم شاهد باشیم.
مدافع السد: مهم است چه تیمی صدرنشین شود
احمد سهیل مدافع تیم فوتبال السد قطر که همراه با فریرا در نشست خبری حاضر شده بود درباره بازی فردا گفت: پرسپولیس تیم خوبی است و می خواهیم نتیجه خوبی در ابن بازی مهم بگیریم. به هر حال هر دو تیم به مرحله بعدی رفته اند و حالا مهم است که اول شویم.
احمد سهیل نیز در این باره اظهار نظر کرد و گفت: من هم با نظر سرمربی تیممان هم عقیده ام. هیچ یک از اعضای تیم برای تساوی به میدان نمی آیند. نتیجه مساوی نمی خواهیم و برای برد به میدان می‌رویم.
14
کد مطلب: 127596