افشاگری جدید زنی که به سلنا گومز کلیه اهدا کرد!
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۹
 
سلنا گومز
 
سلنا گومز
 
بازیگر آمریکایی جزئیات جدیدی از عمل سخت پیوند کلیه‌اش با سلنا گومز را فاش کرد.
به گزاش ستاره ها به نقل از پرشین وی؛ دوست سلنا گومز که چند ماه پیش کلیه‌اش را به او اهدا کرد، اخیراً در گفتگویی درباره پیوند کلیه سلنا گومز فاش کردکه سلنا گومز بابت عمل پیوند تقریباً تا مرز مرگ پیش رفته بود.
پیوند کلیه سلنا گومز
فرانسیا راییسا گفت: عمل سلنا دچار پیچیدگی خطرناکی شد که ممکن بود به مرگش منجر شود.
وی افزود: ظاهراً پزشکان برای رفع مشکل مجبور شدند بار دیگر او را به اتاق عمل ببرند و او را اورژانسی جراحی کنند.
فرانسیا راییسا بازیگر سریال “زندگی مخفی نوجوان آمریکایی” است که تابستان امسال کلیه خود را به سلنا گومز اهدا کرد.
پیوند کلیه سلنا گومز
سلنا گومز بعد از جراحی پیوند کلیه
 
درباره عمل پیوند کلیه سلنا گومز بیشتر بدانید
سلنا گومز خواننده و بازیگر سرشناس آمریکایی عمل پیوند کلیه را از سر گذرانده است. کسی که کلیه را به او اهدا کرده،فرانسیا راییسا بازیگر سریال‌هایی چون «زندگی مخفی نوجوان آمریکایی»و «سی اس آی» است.گومز پنجشنبه ۲۳ شهریور در اینستاگرام این خبر را منتشر کردو این عمل را دلیل غیبت چند وقت اخیر خود خواند. البته در این نوشته اینستاگرامی اشاره‌ای به محل و شرایط عمل جراحی نشده است.
پیوند کلیه سلنا گومز
سلنا گومز
او در این باره نوشته است:«واژه‌ها برای تشکر از فرانسیا راییسا کافی نیستند. او برترین هدیه را به من داد و با اهدای کلیه‌اش فداکاری بزرگی کرد.»
همراه با این نوشته‌ها تصویری از گومز و راییسا روی تخت بیمارستان نیز منتشر شده است.گومز ۲۵ سال و راییسا ۲۹ سال سن دارد.
همچنین بخوانید چرا سلنا گومز نیاز به پیوند کلیه پیدا کرد؟
سلنا گومز سال ۲۰۱۵ اعلام کرد که به بیماری لوپوس مبتلا استو چند وقتی برای رویارویی با افسردگی و حملات اضطراب ناشی از بیماری از فعالیت حرفه‌ای کناره گرفت.
نخستین شایعات درباره بیماری این خواننده در سال ۲۰۱۳ مطرح شد. او در آن سال برنامه تورخود در آسیا و استرالیا را به دلایلی نامعلوم لغو کرده بود.
جزئیاتی درباره پیوند کلیه سلنا گومز
او پس از آن در یک مرکز بازپروری دیده شد، که همین مسئله شایعات زیادی درباره اعتیاداو به مواد مخدر را بر سر زبان ها انداخت، هر چند نماینده او تمام این شایعات را رد کرد. ااما این خواننده اعلام کرد که دلیل لغو کنسرت ها تشخیص بیماری لوپوس از سوی پزشکان بوده است.
خواننده سلنا گومز ( Selena Gomez ) اعلام کرد که به علت عوارض ناشی از لوپوس پیوند کلیه انجام داده است؛اما چگونه لوپوس بر کلیه‌ها تأثیر می‌گذارد و چرا افراد مبتلا به این بیماری گاهی نیاز به پیوند کلیه پیدا می‌کنند؟بیماری سلنا گومز که باعث پیوند کلیه او شد، چه بود؟
لوپوس یک اختلال خود ایمنی است که در این بیماری سیستم ایمنی بدن به بافت‌های خود حمله می‌کند.این بیماری منجر به التهاب می‌شود که می‌تواند موجب آسیب در بسیاری از نقاط بدن، از جمله مفاصل، پوست، کلیه‌ها، قلب و ریه‌ها شود.
طبق گفته موسسه ملی بهداشت (NIH) آسیب به کلیه یکی از شایع‌ترین مشکلات سلامتی افرادمبتلا به لوپوس است و حدود نیمی از بزرگسالان و ۸۰% از کودکان مبتلا به لوپوس ، بیماری کلیوی دارند.
طبق نظر بنیاد ملی کلیه، بیماری لوپوس در کلیه‌ها باعث ایجاد تورم و زخم در رگ‌های خونی کوچکبه نام گلومرولی‌ها می‌شود که مسئول گرفتن مواد زائد از خون هستند.
پیوند کلیه سلنا گومز به خاطر بیماری لوپوس
با توجه به ادعاهای NIH، افراد مبتلا به لوپوس که در کلیه‌هایشان التهاب دارند با داروهای سرکوب کنندهسیستم ایمنی بدن درمان می‌شوند. این داروها اغلب به خوبی برای کنترل التهاب کار می‌کنند،اما در ۳۰ درصد از افراد مبتلا به لوپوس که التهاب کلیه دارند، نارسایی کلیه (نارسایی کلیه بدان معنی استکلیه‌ها به درستی عمل نمی‌کنند و نمی‌توانند نیاز بدن را برآورده کنند) ایجاد خواهد کرد.
بر اساس بررسی مطالعات گذشته، اکثر بیماران مبتلا به نارسایی کلیوی مرتبط با لوپوس، به پیوند کلیه نیاز پیدا می‌کنند.طبق نظر بنیاد ملی کلیه افرادی که تحت پیوند کلیه قرار دارند باید برای بقیه عمر خود دارو مصرف کنند تا خطر رد پیوند (اندام جدید) در آن‌ها کاهش یابد. این داروهایی که بیماران باید بعد از پیوند کلیه استفاده کنند شبیه داروهایی است که قبلاً برای درمان لوپوس استفاده می‌کردند.
بیماری لوپوس سلنا گومز در سال ۲۰۱۳ تشخیص داده شد؛ او سال ۲۰۱۵ اعلام کرد که به بیماری لوپوس مبتلا شده است و چند وقتی به خاطر افسردگی و اضطراب ناشی از بیماری از فعالیت حرفه‌ای کناره گرفت.
14
کد مطلب: 125965