مهریه متفاوت گوهر خیراندیش که در حالا خورشید مطرح شد!
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۸
 
گوهر خیراندیش
 
گوهر خیراندیش
 
گوهر خیراندیش در برنامه حالا خورشید از مرحوم جمشید اسماعیل‌خانی و مهریه خود سخن گفت.
به گزارش ستاره ها به نقل از پرشین وی؛ گوهر خیراندیش بازیگر پیشکسوت تلویزیون و سینمای ایران که کارنامه هنری درخشانی دارددر برنامه صبحگاهی حالا خورشید از زندگی مشترکی که با مرحوم جمشید اسماعیل خانی داشت صحبت کرد. و مهریه گوهر خیراندیش در این برنامه مظرح شد
مهریه گوهر خیراندیش
جمشید اسماعیل خانی در سال ۱۳۸۱ دار فانی را وداع گفت. نزدیک به ۱۵ سالاز این ماجرا می گذرد اما همچنان یاد او برای همسرش زنده است و به نیکی و با عشق از او یاد می کند.
پس از این صحبتها بحث به مهریه گوهر خیراندیش رسید که گوهر خیر اندیش برای همسرش در نظر گرفته بود
گوهر خیراندیش درباره مهریه و زندگی با جمشید اسماعیل خانی گفت :از نبود اسماعیل خانی و درگذشت او ۱۵ سال گذشته است ، سال ۸۱ بود . اسماعیل خانی و کارهایش نمونه بود ،اخلاق و رفتارش با ما و بچه ها بی نظیر بود و بچه ها عاشق او بودند و همیشه عادت داشتبه من گل میداد ، چون مهریه من هم گل هست همیشه خانه ما بوی گل میداد.
مهریه گوهر خیراندیش  یک کاسه نبات ، کلام الله مجید ، نمک طعام ، ۵ تا سکه به نیت پنج تن، ابریشم و گل نرگس که من این مدل مهریه را میوه ممنوعه هم آورده بود.
جمشید اسماعیل خانی عاشق خریدن گل بود و زمانی که فوت کرد همه خانه ما پر از گل بود.
مهریه گوهر خیراندیش
گوهر خیراندیش در برنامه حالا خورشید
درباره گوهر خیراندیش بیشتر بدانید:
گوهر خیر اندیش بازیگر و مدرس سینما و تئاتر است.همچنین وی در رادیو نیز گویندگی کرده است.
گوهر خیراندیش متولد ۱ شهریور ماه سال ۱۳۳۳ در شیراز است.
سال ۱۳۴۹ با مرحوم اسماعیلخانی آشنا گردید که منجر به ازدواج شان شد و سالها در سینما و تئاتر در کنار هم بودند و او سه فرزند دارد یک پسر و دو دختر.
سال ۱۳۵۷ بعد از انقلاب در دانشگاه تهران قبول شد و با همسر و فرزندانش به تهران آمدو از آن موقع در تهران زندگی کردند. باید بگویم من و همسرم در شیراز تئاتر کار میکردیمو پس از آمدن به تهران، هنگام درس خواندن به کار تئاترم ادامه دادم چون کارمند اداره فرهنگ و هنر شیراز بودم وپس از آمدن به تهران کارشناس امور هنری ارشاد استان تهران شدم.
تحصیلات: گوهر خیراندش دارای مدرک کارشناسی بازیگری و کارگردانی تاتر از دانشکده هنر های زیبایی می باشد.
مهریه گوهر خیراندیش چیست؟
جمشید اسماعیل خانی همسر گوهر خیراندیش می باشد که در سال ۱۳۸۱ فوت شد. جمشید اسماعیل خانی بازیگر تاتر و سینما بود.
دختر گوهر خیراندیش تجربه بازیگری را نیز در کنار مادرش در سریال معمای شاه را داشته است.
آزاده اسماعیل خانی فرزند زنده یاد جمشید اسماعیل خانی و گوهر خیراندیش از تجربه بازیگری در کنار مادرش سخن گفت.
فرزند زنده یاد جمشید اسماعیل‌خانی درباره بازی در سریال «معمای شاه» گفت:من در این سریال نقش آفاق دختر دکتر وزیری را بازی می‌کنم. آفاق علاوه بر اینکه به عنوان دختر خانواده سرگرم کارهای خانه و تحصیل است، اما همیشه نگران پدر و مادر و رفتارهای آن‌ها است.
همچنین بخوانید:ماجرای ازدواج دوباره گوهر خیراندیش
وهر خیراندیش بازیگر سینما و تلویزیون که همسر خود (جمشیداسماعیل خانی) را سالهاستاز دست داده، گفت زمانی که دخترانم را شوهر بدهم و به خانه بخت بروند خودم مجددا ازدواج خواهم کرد.
خیراندیش گفت: من منتظر هستم دخترانم ازدواج کنند تا من هم بعد از آنها همسر خودم را پیدا کنمو اعلام رسمی کنم و ازدواج کنم حتی اگر صد سالم باشد.
حتی اگر طرف مقابل آدم خوبی باشد زودتر از دخترانم ازدواج می کنم.
مهریه گوهر خیراندیش
گوهر خیراندیش
همچنین بخوانید: بخشی از گفت و گویی خصوصی با گوهر خیراندیش
خانم خیراندیش چند وقتی بود که پیگیر گفتوگو با شما بودم اما گویا ایران نبودید و خارج از کشور مشغول تدریس بودید؟
بله، چند وقتی ایران نبودم. همان طور که اشاره کردید به تدریس مشغول بودم البته تدریسبه آن شکلی که در دانشگاهها و آموزشگاههای ایران رایج است، نبود بلکه کارگاه آموزشی شامل نمایش و تحلیل فیلم و کلاسهای کارگاهی بود.
چگونه برای برگزاری این کارگاههای آموزشی دعوت شدید؟
من چهار سال پیش به دعوت بخش فرهنگی و ایرانشناسی دانشگاه «برکلی» از سوی خانم دکتر پیرنظر رفتم. چون قبل از اینکه به کالیفرنیا بروم، وارد فیلادلفیا شده بودم، دوستان بخش فرهنگی دانشگاه رزمان مطلع شدندو دعوتم کردند. پس از آن به دانشگاه «برکلی» رفتم. بعد هم جشنواره فیلم سانفرانسیسکواز من دعوت کرد و مدیر برنامهام برنامهریزی کرد تا در ایالتهای مختلف حضور پیدا کنم سپسبخش جشنواره فیلمهای دانشگاه «یوسیالای» دعوت کردند، چون با خودم دیویدی فیلم رسمعاشقکشی را داشتم با آقای فلاح تهیهکننده فیلم تماس گرفتم و او هم لطف کرد و کپی ۳۵ فیلم را برایمان فرستاد.
من به مدیر آن جشنواره پیشنهاد کردم که کارگردان اثر را هم دعوت کنند چون رسم عاشقکشی فیلمی بودکه در ایران و جشنوارههای خارجی موفق عمل کرد و آقای خسرو معصومی هم آمدند و افزونبر رسم عاشقکشی، باد در علفزار میپیچد را هم با خود آورد و فیلم آنجا به نمایش درآمد.وقتی با روزنامه لسآنجلس تایمز و یکی از رادیوهای آنجا گفتوگو و مصاحبه داشتم،هم ایرانیهای مقیم آنجا و هم مردم آنجا مطلع شدند و به دیدن فیلم آمدند. سالن تا حدی پر شدکه بیرون هم پرده سفید گذاشتند و کار را نمایش دادند. مطبوعات آنجا نوشتند که هیچ فیلم ایرانیبه این اندازه مخاطب نداشته است. این دعوتها ادامه داشت و این بار به دعوت مدیریت بخش فرهنگی دانشگاه سانتاباربارا خانم ژانت آفاری کارگاه آموزشی برگزار کردم. استقبال ایرانیان و مردم آنجا هم از فیلمهای ما بسیار خوب بود.
14
کد مطلب: 125927