آخرین وضعیت بارش برف و باران در استان‌ها/نقشه
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۶
 
امروز با ادامه فعالیت سامانه بارشی به‌غیر از شمال غرب در دیگر مناطق کشور بارش باران و در مناطق سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود.
به گزارش ستاره ها به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان: براساس آخرین نقشه‌های هواشناسی با ادامه فعالیت سامانه بارشی در کشور امروز به‌جز شمال غرب در دیگر مناطق کشور بارش باران، برخی نقاط رعد و برق، وزش باد و در مناطق سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود که به‌تدریج عمده فعالیت آن به مناطق شرق و جنوب شرق کشیده خواهد شد.

شدت بارش‌ها امروز در جنوب استان فارس، شمال هرمزگان، جنوب کرمان، خراسان رضوی و خراسان جنوبی خواهد بود و مجددا در روز دوشنبه سامانه بارشی دیگر از سمت شمال غرب و غرب وارد کشور شده و سبب بارش باران، وزش باد و در مناطق سردسیر بارش برف می‌شود.

شدت بارش‌ها در روز دوشنبه در استان‌های آذربایجان غربی و شمال کردستان پیش بینی می‌شود و در روز سه شنبه با گستره سامانه بارشی علاوه بر شمال غرب، غرب، جنوب غرب، مناطق مرکزی و سواحل شمالی کشور و به طور ضعیف‌تر از شمال شرق و شرق کشور بارش رخ خواهد داد.

همچنین استان‌های ساحلی خزر و به‌تدریج شمال کشور طی امروز و فردا افزایش نسبی دما خواهند داشت و مجددا در روز سه شنبه با شمالی شدن جریانات بتدریج کاهش نسبی دما در این مناطق پیش بینی می‌شود.

از بعدازظهر امروز و روز دوشنبه وزش باد شدید دی نیمه شرقی کشور پیش بینی می‌شود که در برخی نقاط با گرد و خاک همراه خواهد بود.
 
14
کد مطلب: 124469