کفاشیان: یک دلار از طریق فیفا یا AFC به مقدس داده نشده است/ عربستانی‌ها باید به ایران بیایند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۵
 
علی کفاشیان
 
علی کفاشیان
 
نایب رئیس فدراسیون فوتبال گفت: یک دلار از پول‌های فیفا و AFC به هوشنگ مقدس داده نشده است و من محکم پای این موضوع می‌ایستم.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری تسنیم، علی کفاشیان پس از بازگشت تیم ملی فوتسال کشورمان از چین تایپه ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: ما بازی‌های خوبی انجام دادیم و بچه‌های ما نشان دادند قدرت اول آسیا هستند و سطح جهانی دارند.
وی افزود: بچه‌های ما توانستند در این مسابقات علاوه بر قهرمانی عنوان بهترین بازیکن، آقای گل و همه افتخارات را کسب کنند. این علاوه بر این است که آنها بچه‌های خوب و با اخلاقی هم هستند.
نایب رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه با وجود مشکل غذایی ایرانی‌ها در شرق آسیا چرا بر خلاف سنوات قبلی آشپزی همراه تیم نرفت و آیا نمی‌توانستیم همراه کاروان یک آشپز داشته باشیم، گفت: بحث آشپز بردن مطرح نبود و تیم میزبان باید تغذیه همه تیم‌ها را فراهم می‌کرد. ما برای بردن افراد مشکلی نداشتیم و تا 10 نفر دیگر هم می‌توانستیم ببریم. ما در آنجا پنج شش نفر را به‌عنوان آنالیزور برده بودیم که همه مدرس فوتسال بود. ما مشکلی برای بردن نفرات نداشتیم. حتی خبرنگار (مترجم) هم کم بود و ما مجبور بودیم همراه بچه‌ها در همه جا حضور داشته باشیم.
نایب رئیس فوتبال آسیا با بیان اینکه من به‌عنوان مسئول تیم ایران به چین تایپه نرفته بودم و نماینده آسیا محسوب می‌شدم، تصریح کرد: من نماینده آسیا بودم و دائماً هم با بچه‌ها در تماس بودم. من مسئول تیم نبودم و به‌عنوان مسئول AFC دائم با تیم‌های مختلف و سرپرست و مدیران آنها جلسه داشتم. ارتباط‌مان با بچه‌های خودمان هم فراهم بود. اینها مهم نیست و مهم این است که بتوانیم قدرت‌مان را ادامه بدهیم و روند خوبی در آسیا داشته باشیم. با کشورهای دیگر هم صحبت کردیم که به طور مثال دوباره کمیته فوتسال فیفا را که منحل شده راه‌اندازی کنیم و باید برنامه‌ریزی‌هایی داشته باشیم تا روند فوتسال روبه‌رشد باشد. از طرفی هم جام ملت‌های اروپا با آسیا همزمان بود و باید برنامه‌ریزی‌های خوبی در این زمینه هم داشته باشیم.
کفاشیان در واکنش به ماجراهایی که علی کریمی در خصوص واریز پاداش‌های فوتبال ایران به حساب هوشنگ مقدس در زمان ریاست او در فدراسیون فوتبال مطرح کرده است، اظهار داشت: یک دلار از طریق فیفا یا AFC به آقای مقدس داده نشده است. اگر قرار است اطلاعات داده شود، نباید ناقص باشد. آن موقع که تحریم بود ما پول را به آقای مقدس حواله می‌کردیم که به کی‌روش بدهد. حساب‌های فدراسیون هم در یک سال و نیم اخیر همه بررسی شده و یک دلار جابه‌جا نشده است.
وی تصریح کرد: یک دلار از پول‌های فیفا و AFC به هوشنگ مقدس داده نشده است و من محکم پای این موضوع می‌ایستم.
نایب رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص موضوع احضارش به کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال گفت: بنده به‌عنوان مطلع در خصوص برخی ابهامات به کمیته اخلاق رفتم که سؤالاتی داشتند و من هم پاسخ دادم.
کفاشیان در پاسخ به این سؤال که آیا احضارش به ماجرای کانون ایران نوین ارتباط داشته است، اظهار داشت: خیر، در مورد کانون ایران نوین نبود و در خصوص پرونده‌های مختلف بود. به نظرم خوب است که این این سؤالات پرسیده شود تا ابهامات را برطرف کنیم.
عضو هیئت رئیسه کنفدراسیون فوتبال آسیا در واکنش به این مسئله که چرا مدیران فوتبال ایران ناکارآمد هستند و برخلاف قطری‌ها موضوع بازی با تیم‌های عربستانی را نتوانستند حل کنند تا حق میزبانی باشگاه‌ها بازهم ضایع شود، خاطرنشان کرد: متأسفانه اطلاعات شما هم کامل نیست. بحثی که در خصوص عربستان، امارات و قطر عنوان شده بود بحث سیاسی بود و دو کشور گفته بودند نمی‌توانند برای مسابقات در قطر حضور یابند. این موضوع در هیئت رئیسه عنوان شد که گفتند دخالت سیاست در ورزش خلاف مقررات فیفا و AFC است.
وی ادامه داد: بحث ایران و عربستان بحث امنیتی بود که آنها با توجه به موضوع سفارت‌شان در ایران مدعی شدند که ایران امنیت ندارد. پس از این ادعا قرار شد یک گروه امنیتی بیاید و امنیت کشور ما را بررسی کند که آمدند و بررسی هم کردند. پس از آن ما به AFC نامه نوشته‌ایم که زودتر پاسخ بدهند.
کفاشیان ادامه داد: باید جلسه هیئت رئیسه کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار شود و ما خواستیم به سرعت موضوع گزارش ناظران امنیتی را مطرح کنند و بخواهیم عربستان هم به ایران بیاید. اگر آنها نخواهند ما به کشورشان برویم مشکلی نیست و ما جای دیگری با آنها بازی می‌کنیم، اما عربستانی‌ها باید به ایران بیایند.
وی در واکنش به این مسئله که پس چه زمانی قرار است این اتفاق صورت بگیرد و لیگ قهرمانان آغاز شد و تراکتورسازی هم از امتیاز میزبانی محروم بود، اظهار داشت: بالاخره دوره بعدی شروع می‌شود!
نایب رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سؤال که ناکارآمدی مدیران فوتبال ایران آنقدر بالاست که ما حتی نتوانستیم قطر را به‌عنوان میزبان انتخاب کنیم و چرا باید در عمان به میدان برویم، گفت: ما تلاش‌مان را می‌کنیم. در AFC و هیئت رئیسه 16 عضو حضور دارند که بر اساس مدارک و مستندات رأی می‌دهند. ما هم نامه‌های مختلف دادیم و صحبت‌های مختلفی کرده‌ایم.
14
کد مطلب: 123733