"خوشحالم امسال مقابل هواداران‌مان بازی می‌کنیم"
برانکو: اولین بازی سخت‌ترین بازی است/ هواداران، ما را شرمنده نمی‌کنند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۸
 
برانکو
 
برانکو
 
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید اولین بازی همیشه سخت‌ترین بازی است مخصوصا زمانی که شانس برد بیشتری داشته باشی و در خانه بازی کنی.
به گزارش ستاره ها به نقل از ایسنا، برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در نشست خبری پیش از بازی با نسف قارشی ازبکستان در چارچوب مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا اظهار کرد: بازی کردن در لیگ قهرمانان آسیا یک افتخار بزرگ است. من از این که امسال در لیگ قهرمانان مقابل هوادارانمان بازی خواهیم کرد بسیار خوشحالم. از هواداران انتظار دارم مثل همیشه از ما حمایت کنند چون آن‌ها یار دروازدهم ما هستند.
او ادامه داد: همیشه اولین بازی سختی‌های خاص خود را دارد. تجربه به من ثابت کرده اگر در اولین بازی در خانه بازی کنیم و شانس برد بیشتری هم نسبت به حریف داشته باشیم آن بازی سخت‌ترین بازی شما خواهد بود.
برانکو اضافه کرد: احترام ویژه‌ای برای نسف قارشی قائلم اما ما در تهران و مقابل هواداران عزیزمان بازی می‌کنیم. فصل گذشته تا نیمه نهایی لیگ قهرمانان بالا رفتیم و در جدول لیگ برتر ایران نیز رتبه اول را در اختیار داریم پس طبیعی است که دوست داشته باشیم برنده بازی شویم. چه در ایران و چه در خارج از ایران با آمادگی کامل مقابل حریفان ظاهر می‌شویم و به دنبال پیروزی هستیم. تکرار می‌کنم اولین بازی، خیلی سخت، سرنوشت‌ساز و معمولا غافلگیر کننده است. طبیعی است که باید حواسمان جمع باشد و تمرکز کامل داشته باشیم.
او ادامه داد: دو بازی نسف مقابل الفیصلی و پاختاکور را تماشا کردیم. آن‌ها در پنج بازی اخیرشان چهار پیروزی کسب کردند و فقط در یک بازی تن به شکست دادند. از بازیکنان نسف قارشی دو بازیکن این تیم را بیشتر از بقیه می‌شناسم. از آن‌ها انتظار یک تیم خوب و سازماندهی شده دارم یا به عبارت دیگر مقابل یکی از چهار تیم برتر ازبکستان قرار خواهیم گرفت. در مورد تیم خودمان هم بگویم که همه بازیکنان ما در سلامت کامل هستند و رقابت برای حضور در ترکیب اصلی وجود دارد. احتمالا در بازی فردا باران ببارد اما باید به بازی در این شرایط نیز عادت کنیم. برای ما بسیار مهم است که بازی فردا را با پیروزی به عنوان اولین بازی در لیگ قهرمانان شروع کنیم.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس همچنین بیان کرد: با توجه به این که لیگ قهرمانان از امروز شروع می‌شود برای نمایندگان ایران آرزوی موفقیت می‌کنم. امیدوارم که همه تیم‌های ایرانی نسبت به سال گذشته در لیگ قهرمانان روند بهتری را دنبال کنند.
او در مورد هواداران تیمش نیز اظهار کرد: هواداران ما فوق‌العاده هستند. از زمانی که در ایران حضور دارم که با توجه به حضورم در تیم ملی ایران، این مدت به هشت سال نیز می‌رسد، هوادارانمان شاید در موارد بسیار بسیار کمی بعضی از حرکات ناشایست را انجام داده‌اند. هواداران ما فردا ما را تشویق خواهند کرد و مطمئنم که همه چیز در چارچوب یک بازی جوانمردانه برگزار خواهد شد. من تجربه خوبی دارم و مطمئنم که فردا هواداران ما را شرمنده و خجالت‌زده نخواهند کرد. در یک بازی زیبا ما را تشویق خواهند کرد و در پایان همگی شاد خواهیم بود.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره شناختش از تیم نسف قارشی نیز گفت: ما نسف را آنالیز کردیم. در جلسه‌ای که امروز با بازیکنان خواهیم داشت جزئیات تیم نسف را برای آن‌ها مشخص خواهیم کرد. مربی حریف هم مطمئنا ما را آنالیز کرده است اما در نهایت این بازیکنان هستند که در زمین تصمیم خواهند گرفت. به بازیکنانم ایمان دارم  آن‌ها توانایی‌هایشان را ثابت کرده‌اند. آن‌ها نشان دادند که اگر بخواهیم می‌توانیم در هر بازی برنده شویم.
ایوانکوویچ در پایان نشست اظهار کرد: تجربه حضور و بازی در لیگ قهرمانان را به علت اهمیتش نمی‌توان ارزش‌گذاری کرد، مخصوصا برای بازیکنان. اما من تجربه حضور در رقابت‌های اروپایی را هم داشته‌ام. مهم‌ترین مساله اعتماد به نفس بازیکنان است. آن‌ها نشان داده‌اند که تیمی قوی‌تر از ما وجود ندارد. البته نتایج می‌تواند بعضی اوقات متفاوت باشد. تجربه حضور در لیگ قهرمانان پارسال، امسال به ما کمک فراوانی خواهد کرد. حضور در لیگ قهرمانان آسیا بالاترین انگیزه برای ما و بازیکنان است.
زمانی که نماینده AFC از مترجم برانکو خواست تا صحبت‌های علیپور را برای برانکو ترجمه کند، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس به شوخی گفت که همه صحبت‌های علیپور را متوجه شده است. برانکو همچنین به خبرنگاران گفت که علیپور فردا دو گل برای پرسپولیس به ثمر می‌رساند.
14
کد مطلب: 123652