اعزام مبهم تیم ملی بوکس به بلغارستان/ روزبهانی، کیانوش رستمی دوم شده است؟
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۱
 
احسان روزبهانی
 
احسان روزبهانی
 
تیم ملی بوکس ایران در صورتی به مسابقات بلغارستان اعزام می‌شود که با حاشیه‌های زیادی رو به رو است.
به گزارش ستاره ها به نقل از ایسنا،‌ پس از انتخاب حسین ثوری به عنوان رئیس فدراسیون بوکس و ادامه فعالیت اکبر احدی در تیم ملی به عنوان سرمربی، خبرهای اعزام بوکسورها به مسابقات تدارکاتی و البته بین‌المللی بلغارستان در راستای بالا رفتن سطح آمادگی ملی‌پوشان برای حضوری موفق در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا شنیده شد. با حواشی زیادی که در رابطه با اعزام تیم ملی بوکس به این تورنمنت وجود داشت، سرانجام این اعزام به روز ۲۸ بهمن ماه موکول شد اما حواشی همچنان در اطراف این تصمیم فدراسیون و کادرفنی وجود دارد.
از همان ابتدا که صحبت‌های اعزام شدن بوکسورهای سنگین وزن به این مسابقات به میان آمد شائبه‌های زیادی گریبان گیر این موضوع شد تا اینکه کادر فنی اعلام کرد، قصد دارد یک یا دو تیم کامل را به این اردو و تورنمنت تدارکاتی اعزام کند. هرچند که اردوی مشترک دو تیم بلغارستان و ایران با سر و صدای زیادی که داشت کنسل و از گردونه تصمیمات خارج شد اما، اعزام بوکسورها به این تورنمنت پابرجا است و حواشی هم موازی با آن حرکت می‌کند.
یکی از اصلی‌ترین حواشی موجود در این مورد، تغییر مداوم تصمیمات کادرفنی و فدراسین بوکس پیش از اعزام تیم ملی است. ابتدا قرار بود ملی‌پوشان سنگین وزن به این تورنمنت اعزام شوند. سپس قرار شد یک یا دو تیم اعزام شوند و حالا بار دیگر تصمیم فدراسیون و کادرفنی این است که تنها اوزان سنگین به این تورنمنت اعزام شوند.
پیش از لغو اردوی مشترک تیم ملی ایران با بلغارستان، کادر فنی اعلام کرد که فدراسیون بلغارستان تنها اوزان سنگین وزن را به اردوی مشترک دعوت کرده است و همین موضوع رفته رفته باعث لغو این اردوی تدارکاتی شد. با توجه به این موضوع باید دید آیا فدراسیون بلغارستان در اعزام اوزان سبک یا سنگین تیم ملی ایران به این رقابت‌ها نیز تصمیم گرفته است که سبک وزن‌ها اعزام نمی‌شوند؟
اگر از موضوع گفته شده بگذریم نکات دیگری وجود دارد که نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت. طبق گفته فدراسیون بوکس اوزان سنگین وزن شانس اول مدال ایران در بازی‌های آسیایی پیش رو هستند و به همین دلیل عازم بلغارستان می‌شوند، اما آیا احسان روزبهانی که بوکسور سنگین وزن تیم ملی است نباید به جای تمرینات انفرادی در این تورنمنت شرکت کند؟ روزبهانی قصد دارد برای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ در یک وزن پایین‌تر فعالیت کند، آیا نباید در این تورنمنت تدارکاتی اولین تجربیات خود را در وزن جدید به دست آورد؟ باید دید که آیا روزبهانی در بوکس به یک کیانوش رستمی در وزنه برداری تبدیل شده که برای خود و تیم ملی تعیین تکلیف می‌کند یا اینکه کادر فنی و فدراسیون بوکس توان کنترل کردن او را دارند. البته تفاوت این دو ورزشکار هم بسیار زیاد است چرا که رستمی قهرمان المپیک بوده اما روزبهانی حتی طلای بازیهای آسیایی را هم ندارد.
با توجه به همه این مسائل، امید می‌رود فدراسیون بوکس برای اوزان سبک وزن تیم ملی نیز فکری کند. بوکس دنیا روز به روز در حال پیشرفت است و با منع اعزام سبک وزن‌های ایران به تورنمنت‌های تدارکاتی، نمی‌توان از آن‌ها انتظار مدال در تورنمنت‌های مهم‌تر را داشت.
14
کد مطلب: 123622