به بهانه دوازدهمین قهرمانی فوتسال ایران در آسیا؛
پادشاهی با دست‌های خالی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۱
 
 
تیم‌ ‌ملی فوتسال
 
بعد از کسب دوازدهمین قهرمانی آسیا توسط ملی‌پوشان فوتسال ایران لقب پادشاهان آسیا به آن‌ها داده شده اما این بازیکنان را باید پادشاهی با دست‌های خالی دانست.
به گزارش ستاره ها به نقل از ایسنا، کنفدراسیون فوتبال آسیا سال‌ها است به دلیل قهرمانی‌های پرتعداد فوتسال ایران، لقب پادشاه آسیا را به تیم ملی داده و سال به سال نیز این عنوان در قاره کهن با موفقیت‌های متعدد ملی‌پوشان تثبیت می‌شود. فوتسالیست‌های ایران در پانزدهمین دوره جام ملت‌های آسیا با اقتدار کامل قهرمان شده و برای بار دوازدهم نام خود را بر روی جام حک کردند. اما این قهرمانی آسان به دست نیامد و افتخارآفرینی ملی‌پوشان را به چند دلیل باید پادشاهی با دست‌های خالی نامید:
۱- تدارک ضعیف: در حالی که تیم‌های رقیب مثل ژاپن و تایلند در کشورهای اروپایی اردو زده و با تیم‌های بزرگی مثل اسپانیا و پرتغال بازی دوستانه انجام دادند، تیم ملی ایران با تیم‌های درجه دو و سه جهان بازی کرد. ملی‌پوشان برای آمادگی خود دو بازی با اسلوونی و دو بازی هم با آذربایجان برگزار کردند. از طرفی در حالی که تاج اعلام کرده بود تمام تیم‌های ملی تحت حمایت فدراسیون فوتبال پیراهن آدیداس خواهند پوشید، اما ملی‌پوشان ایران با البسه ایرانی به مسابقات رفتند.
۲- تغذیه نامناسب و ترس از زلزله: وضعیت غذای هتل محل اقامت کاروان تیم ملی در چین تایپه بسیار ضعیف گزارش شده و ملی‌پوشان تا قبل از فینال تنها سیب زمینی و تخم مرغ صرف کردند. در حالی که در سفرهای این‌چنینی معمولا یک آشپز ایرانی با تیم می‌رود یا این که از رستوران‌های ایرانی در کشور مقصد سفارش غذا می‌دهند اما مسئولان فدراسیون فوتبال تنها در دو روز پایانی غذای ایرانی فراهم کردند. همچنین طی دو هفته حضور تیم ملی در تایپه سه زلزله بالای شش ریشتر این شهر را لرزاند و پس لرزه‌های پی در پی نیز خواب را از چشم ملی‌پوشان گرفت.
۳- عدم تعیین پاداش قهرمانی: برخلاف دوره‌های پیش هیچ پاداشی برای قهرمانی تیم ملی فوتسال در آسیا تعیین نشده بود. شاید دلیل این اتفاق، بدقولی‌های فدراسیون فوتبال در پرداخت پاداش جام‌جهانی و ناراحتی ملی پوشان بوده باشید. احتمالا فدراسیون فوتبال که حدس زده نمی‌تواند پاداش وعده داده شده را بدهد، از همان ابتدا هیچ قولی به بازیکنان نداد.
۴- آدم‌های اضافی: در کنار امکانات ضعیف و بی‌توجهی‌هایی که به تیم ملی فوتسال شده، حضور برخی افراد در کنار تیم نیز باعث شد این ابهام به وجود آید که اگر فدراسیون فوتبال مشکل مالی دارد، چرا افراد اضافی با کاروان تیم ملی به تایپه رفته‌اند؟ افرادی که می‌شد با حذف آن‌ها، هزینه‌های اضافی سفر را حذف کرده و پولش را به عنوان پاداش، پول توجیبی یا حتی غذای ایرانی به ملی‌پوشان داد. به عنوان مثال غلامعلی هنرپیشه رئیس هیات فوتبال فارس که هیچ دلیلی برای حضورش در کاروان تیم ملی عنوان نشده است، هزینه بالایی برای سفرش از جیب کمیته فوتسال و فدراسیون پرداخت شد. همچنین با وجود این که ابوالفضل کریمیان به عنوان سرپرست انتخاب شده بود، عباس ترابیان نیز با تیم ملی به تایپه رفت و مشخص نشد چه وظیفه‌ای در این مسابقات دارد. همچنین استفاده از بج کت که اسم و لوگوی فوتسال ژاپن روی آن درج شده بود، توسط عباس ترابیان جنجال زیادی به پا کرد.
14
کد مطلب: 123608