پرواز همزمان ۱۲۰۰ پهپاد در المپیک رکورد زد/عکس
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۰
 
در مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی کره جنوبی (۲۰۱۸) بیش از ۱۲۰۰ پهپاد مجهز به چراغ‌های ال‌ای دی در آسمان رقص نور اجرا کردند. این رویداد به عنوان رکورد همزمان پهپاد‌ها در گینس ثبت شد.
به گزارش خبرگزاری مهر: در مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی کره جنوبی (۲۰۱۸) بیش از ۱۲۰۰ پهپاد مجهز به چراغ‌های ال‌ای دی در آسمان رقص نور اجرا کردند. این رویداد به عنوان رکورد همزمان پهپاد‌ها در گینس ثبت شد.

به گزارش ماشابل تک، بیش از ۱۲۰۰ پهپاد در مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی کره جنوبی (۲۰۱۸) آسمان را روشن کردند. این رویدادی به عنوان یک رکورداز پرواز همزمان پهپاد‌ها در کتاب گینس ثبت شد.
 
 
 

رکورد قبلی به پرواز ۵۰۰ پهپاد در آلمان در ۲۰۱۶ میلادی تعلق دارد. جالب آنکه در هر دو رکورد از پهپاد‌های شرکت اینتل استفاده شده است.

البته نمایش رقص نور مراسم افتتاحیه المپیک، قبلا فیلمبرداری و ثبت شده بود. با این وجود ۳۰۰ دستگاه از آن‌ها در مراسم افتتاحیه به شکل حلقه‌های المپیک ظاهر شدند.
 
 

هرکدام از این پهپاد‌ها کمی بیشتر از نیم کیلوگرم وزن دارند. آن‌ها از فوم و پلاستیک ساخته شده اند و مجهز به به چراغ‌های ال‌ای دی هستند. این پهپاد‌ها می‌توانند بیش از ۴ میلیارد ترکیب رنگی بسازند. جالب آنکه این ناوگان هواپیما‌های بی سرنشین با یک رایانه و یک اپراتور کنترل می‌شود.
 
 
14
کد مطلب: 123483