نابود شدن ۳۰ خودروی لوکس با بولدوزر به فرمان رئیس‌جمهور فیلیپین!/عکس
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۶
 
«رودریگو دوترته» در اقدامی عجیب دستور داد ۳۰ خودروی گرانبهای قاچاق در این کشور به وسیله بولدوزر منهدم شوند.
به گزارش ستاره ها به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، به فرمان رودریگو دوترته، رئیس جمهور فیلیپین، چند خودروی لوکس قاچاق در این کشور به ارزش بیش از یک میلیون یورو نابود شد. در میان خودروهای منهدم شده 10 خودروی «بی ام و» و مرسدس بنز، یک لکسوس، شورلت کروت، فورد اکسپلورر، جگوار تیپ اس، آئودی اس5 و یک جیپ رنگلر وجود داشت.
نابود شدن ۳۰ خودروی لوکس با بلدوزر به فرمان رئیس‌جمهور فیلیپین!+ فیلم
به نقل از وب‌سایت میرور، دوترته در ماه ژوئن سال گذشته میلادی به قدرت رسید و تعهد کرد هر فردی را که در پخش و قاچاق مواد مخدر دخالت داشته باشد، اعدام کند.
وی همچنین تعهد کرد تا 100 هزار قاچاقچی مواد مخدر را اعدام کند. مقامات فیلیپین با فروشندگان و مصرف‌کنندگان مواد مخدر اتمام حجت کردند و به آن‌ها اعلام کردند «تسلیم شوید یا کشته شوید.»
بر اساس گزارش پلیس فیلیپین، بیش از 790 هزار نفر در این کشور تسلیم شدند و تعهد کردند دیگر به مواد مخدر نزدیک نشوند.
اکنون، 18 ماه پس از به قدرت رسیدن وی، نزدیک به 10 هزار نفر به ادعای قاچاق و پخش مواد مخدر در این کشور کشته شده اند. این در حالی است که گفته می‌شود بسیاری از این کشته شدگان، بی‌گناه بوده اند.
پلیس اعلام کرده است بیش از 3 هزار و 900 مظنون به ارتکاب جرائم مرتبط به مواد مخدر را در حال دفاع از خود کشته است. کمپین 17 ماهه مبارزه با مواد مخدر دولت دوترته موجب بروز بی‌اعتمادی و مطرح شدن انتقادهای گسترده شده است.
اکنون رئیس جمهور فیلیپین تهدید کرده است در صورتی که فرزند او نیز به قاچاق مواد مخدر متهم شود، فرمان اعدام وی را خواهد داد.
این در حالی است که پسر دوترته به قاچاق محموله‌ای بزرگ از متامفتامین (شیشه) از چین متهم شده است. پائولو دوترته که اکنون 42 سال دارد، هرگونه ارتباط با این محموله 125 میلیون دلاری ضبط شده را رد می‌کند.
نابود شدن ۳۰ خودروی لوکس با بلدوزر به فرمان رئیس‌جمهور فیلیپین!+ فیلم
اکنون دوترته دستور نابودی 20 خودروی لوکس که ارزشی بیش از یک میلیون یورو دارند، صادر کرده است.
ویدیوی منتشر شده نشان می‌دهد 20 خودرو که نزدیک به 850 هزار دلار ارزش دارند در دفتر گمرک مانیل، زیر یک بولدوزر له می‌شوند.
10 خودروی لوکس دیگر نیز به طور همزمان در دو بندر دیگر این کشور منهدم شدند.
دوترته پیشتر اعلام کرده بود گمرک فیلیپین برای مبارزه با قاچاق در یکصد و شانزدهمین سالگرد تاسیس اداره گمرک این کشور، این خودروها را نابود خواهد کرد.
14
کد مطلب: 123382