آلفا ایکس بلکبرد، غول ۷۰۰ اسب بخاری رضوانی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۹
 
کمپانی رضوانی که برای تیونینگ های حرفه ای خود از ماشین های سوپراسپورت جهان مشهور شده اخیرا از جدیدترین محصول خود رونمایی کرد. یک لوتوس کربنی به نام Beast Alpha X Blackbird.
به گزارش ستاره ها به نقل از وبسایت سخت افزار: اصلی ترین نکته درباره ماشین های رضوانی توان تولیدی توسط موتور آنهاست. بلکبرد جدید از یک پیشرانه 2.5 لیتری استفاده می کند که از کازورث قرض گرفته شده و توان تولید 700 اسب بخار نیرو را دارد.
آلفا ایکس بلکبرد، غول ۷۰۰ اسب بخاری رضوانی

البته رضوانی این موتور را کاملا بازسازی کرده و تقریبا همه بخش های آن از پیستون ها گرفته تا فنربندی  و حتی ECU ارتقا پیدا کرده اند. قدرت تولید شده از طریق یک جعبه دنده شش سرعته دستی به چرخ ها منتقل می شوند و البته موتور پشت سر راننده قرار گرفته است.
 
آلفا ایکس بلکبرد، غول ۷۰۰ اسب بخاری رضوانی

سال گذشته نسخه دیگری از سری ماشین های Beast از سوی رضوانی معرفی شده بودند که شاسی آنها بر اساس اریل اتم ساخته شده بود. این بار اما شاسی مورد استفاده لوتوس الیز است که یکی دیگر از نمادهای خودروسازی کلاسیک بریتانیا به حساب می آید. با استفاده فوق العاده زیاد از کربن وزن این خودرو به 975 کیلوگرم کاهش پیدا کرده و در نتیجه نسبت نیرو به وزن به عدد خیره کننده 717 اسب بخار به ازای هر تن رسیده است. در نتیجه این کار شتاب صفر تا صد خودرو تنها 2.9 ثانیه است.
 
آلفا ایکس بلکبرد، غول ۷۰۰ اسب بخاری رضوانی

در کابین تجهیزاتی مانند سیستم تهویه، پنجره های الکتریکی و قفل مرکزی به کار گرفته شده که چندان خاص به نظر نمی رسد اما همه این اتفاقات با هدف کاهش وزن انجام شده اند. به گفته رضوانی قیمت این ماشین ها از 225 هزار دلار آغاز خواهد شد و یک سال گارانتی بی قید و شرط نیز برای خریداران در نظر گرفته شده است.
14
کد مطلب: 123123