شش گام برای ایمن سازی مودم ADSL
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۶
 
شش نکته کلیدی می تواند ما را از دست اطرافیانی که سعی دارند حجم اینترنت را با چند حرکت ساده مصرف کنند ، نجات دهد.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ؛ رعایت اصول اولیه در استفاده از شبکه‌های بی‌سیم می تواند ما را به سمت ایمن سازی پیش ببرد . شش گام برای ایمن سازی مودم می تواند ما را از دست مزاحمان نجات دهد .
1)WPS را غیر فعال کنید: توجه داشته باشید روشن بودن این قابلیت، موجب هک شدن بسیاری از مودم‌های بی‌سیم می‌شود. بهتر است این قابلیت را به طور کامل خاموش کرده و از شیوه رمزگذاری استفاده کنید.
2) مک فیلترینگ (MAC Filtering) را فعال کنید: زمانی که مک فیلترینگ شما فعال باشد فقط سیستم هایی که شما در مودم تعریف نموده‌اید قابلیت دسترسی پیدا می کنند و حتی اگر هکری پسوورد وایرلس را داشته باشد امکان متصل شدن نخواهد داشت.
3) یک پسورد قدرتمند Wi-Fi و پروتکل رمزگذاری بسیار قوی انتخاب کنید: WPA2 – Wi-Fi Protected Access II بهترین انتخاب برای شماست. WPA و WEP به کمک شیوه‌های بروت فورس قابل هک کردن می باشند. در صورت امکان، یک شبکه دوم WiFi برای دوستان یا اعضای خانواده خود در نظر گرفته و آن را نیز به روش WPA2 رمزگذاری کنید. با این کار شبکه خود را به طور کامل از آنان جدا می سازید.
4) آدرس آی پی ورود ابتدائی را تغییر دهید: به عنوان مثال بسیاری از روترهای دارای آدرس مشخصی همچون 192.168.1.1 یا 192.168.1.254 هستند. در صورت امکان این آدرس را به آدرسی نظیر 192.168.0.67 تغییر دهید. این عمل از وقوع حملات CSRF جلوگیری به عمل می آورد.
5) برای افزایش امنیت WI-FI، می‌توان کاری کرد که فقط خودتان از وجود WI-FI تان باخبر باشید و بقیه افراد نتوانند WI-FI شما را پیدا و به آن دسترسی پیدا کنند. در این حالت SSID وای فای شما پنهان می شود و متصل شدن به آن کمی دشوارتر! با پنهان کردن WI-FI افراد برای متصل شدن به WI-FI شما، باید SSID را هم بدانند.
6) پسورد پیش‌فرض ورود را تغییر دهید: بسیاری از مودم ها دارای پسوردهای پیش‌فرض هستند که برای ورود به صفحه تنظیمات مودم، هکرها از همان پسوردها استفاده می‌کنند. درصد بسیار بالایی از کاربران یوزرنیم و پسورد admin – admin را تغییر نمی‌دهند! با ورود به آی پی آدرس 192.168.1.1 ، حتما این پسورد را تغییر دهید.
شش گام برای ایمن سازی مودم ADSL
14
کد مطلب: 123016