امام (ره) به هیچ گروهی جز ورزشکاران جمله معروفش را نگفت
یزدانی‌خرم: ورزش در ایران پس از پیروزی انقلاب فراگیرتر شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۶
 
یزدانی‌خرم
 
یزدانی‌خرم
 
رئیس پیشین فدراسیون‌های والیبال و کشتی گفت: ورزش کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی جنبه مردمی پیدا کرد و باعث شد استعدادهای بیشتری شکوفا شود.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدرضا یزدانی‌خرم  درباره شرایط ورزش کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: مسئولان کشور در دوران قبل از انقلاب، از سرمایه‌گذاری در ورزش اهداف خاصی را دنبال می‌کردند و این کار نیز فقط در چند رشته محدود انجام می‌شد، اما پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی این سرمایه‌گذاری جنبه وسیع‌تری پیدا کرد و ورزش ایران جنبه مردمی به خود گرفت و فراگیرتر شد.
وی افزود: خوشبختانه در سایه این مسئله استعدادهای خوبی رشد کردند و شاهد حضور ورزشکاران در رشته‌های بیشتری نسبت به گذشته بودیم که در نهایت به مدال‌آوری‌های بیشتری منجر شد.
یزدانی‌خرم با اشاره به اهمیت ثبات در مدیریت ورزش گفت: نمونه بارز این ثبات مدیریت را می‌توان در رشته والیبال دید. تداوم مدیریت در دوره من و سپس داورزنی باعث شده که والیبال حتی از فوتبال هم جلو بزند و یکی از مدعیان در دنیا باشد.
وی درباره دیدگاه امام خمینی (ره) نسبت به ورزش عنوان کرد: امام (ره) علاقه زیادی به ورزش داشت. ایشان در حالی جمله معروف «من ورزشکار نیستم، اما ورزشکاران را دوست دارم» را بیان کردند که برای هیچ گروه دیگری از چنین عبارتی استفاده نکردند و این نشان دهنده جایگاه بالای ورزش در دیدگاه‌ رهبر فقید انقلاب بود. رهبر معظم انقلاب هم از ورزشکاران باستانی و کوهنورد هستند و مشوق خوبی برای ورزشکاران به شمار می‌روند. یکبار در دیداری که با ایشان داشتیم، به من گفتند که از سرمایه‌گذاری بر روی نوجوانان و جوانان در ورزش غافل نشوم.
رئیس پیشین فدراسیون‌های والیبال و کشتی گفت: نکته‌ای که باید در جهت اصلاح آن کوشید دخالت دولت در انتصاب مسئولان رده‌بالای ورزش کشور است. متاسفانه هر دولتی که روی کار آمده، گروه خودش را در راس کار قرار داده که این به نظرم یک آفت برای ورزش است.
14
کد مطلب: 122981