سید حسن خمینی:
رعایت نکردن انصاف خروج از دینداری است
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۳
 
 
سید حسن خمینی
 
تولیت آستان حرم مطهر امام خمینی ضمن دعوت همگان به رعایت انصاف گفت: رعایت نکردن انصاف خروج از دینداری است.
به گزارش ستاره ها به نقل از ایسنا، سید حسن خمینی صبح امروز در مراسم تجدید میثاق مدیران شهری با آرمان‌های امام خمینی که در سومین روز از دهه فجر انجام شد با بیان اینکه از حضور گرم و صمیمی برادران و خواهران شهرداری و نمایندگان شورای شهر به خصوص رئیس شورای شهر و شهردار توانمند شهرمان تشکر می‌کنم، گفت: خدمت به مردم جز با همیاری خود مردم میسر نیست و مردم باید در امور شهری وارد شوند و قواعد شهر را ساخته و پایه ریزی کنند و قطعا اگر مردم با مدیریت شهری همراه باشند نتیجه بهتر از زمانی است که صرفا بحث خدمات رسانی مطرح است.

وی با بیان اینکه موضوع خدمات رسانی به آرمان‌های انقلاب بسیار نزدیک است، گفت: خدمت بیشتر و بهتر یکی از آرمان‌های امام و انقلاب بود که این خدمت جز در غالب همیاری خود مردم میسر نیست و شورای شهر نیز بر همین اساس پایه ریزی شده است.

سید حسن خمینی با بیان اینکه اگر مردم با مدیریتی همراه باشند نتیجه بهتر از آن است که صرفا موضوع خدمت رسانی مطرح است، گفت: امروز هر چه بیشتر در جامعه اسلامی و فضای شهر کوشش کنیم که خدمت رسانی را در راستای همکاری امور توسعه دهیم، یک گام در راه تحقق آرمان انقلاب برداشته‌ایم.

وی با بیان اینکه اگر دشمن یا گروهی خواستند القا کنند نظام دچار بحران ناکارآمدی شده دود آن به چشم سطح کلان جامعه می‌رود ،افزود: جایی که مردم عزم کنند و تصمیم بگیرند، حتما کارآمدی وجود دارد.

وی با بیان اینکه دوستان در شهرداری هر چه بیشتر تلاش کنند تا مشکلات مردم برطرف شود، گفت: باید منیت‌ها را در خودمان از بین ببریم، چرا که دشمن از دریچه منیت وارد می‌شود.

وی با تاکید بر رعایت انصاف، گفت: منیت را کم کنیم و اینکه این کار به اسم من تمام شود یا متعلق به من باشد و یا فلان فرد دوست من است را باید از ببریم و ببینیم یک کار را اگر دیگران کم انجام می‌دادند او را اینگونه نقد می‌کردیم؟ انصاف را رعایت کنیم چرا که رعایت نکردن انصاف خروج از دینداری است، منشاء بی‌اخلاقی و خروج از دایره دینداری همین بی‌انصافی است.

وی با بیان اینکه دوستان شهرداری همت حل مشکلات را دارند اما مشکلاتی وجود دارد و در گذشته نیز هم مشکلات بود و هم همت حل آنها وجود داشت، گفت: در مجموعه‌ها به خصوص در مکان‌هایی که با مردم سر و کار دارند حس ولی نعمت بودن مردم را تقویت کنیم و باید این حس در کل نظام اداری کشور ایجاد شود.

وی با بیان اینکه جامعه باید حس کند که مسیر به سمت جلو است و در مجموعه عزم برای بهتر شدن وجود دارد گفت: باید این عزم در رفتار، گفتار و عملکرد کلان دیده شود.

وی در پایان ضمن تبریک به الویری که به عنوان رئیس شورای عالی استان‌ها انتخاب شده، گفت: امیدوارم روزهای بهتری پیش روی شهر باشد.
14
کد مطلب: 122850