دیگر به اروپا فکر نمی‌کنم
نورافکن: با استقلال قهرمان می‌شوم بعد می‌روم/ قهرمان لیگ ۱۰ هفته بعد مشخص می‌شود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۱
 
 
مید نورافکن
 
در آن روز‌ها شفر دنبال به خدمت گیری بازیکن بود و می‌خواست با یارگیری مرا هم آزاد کند تا به شارلروا بروم. من حتی به باشگاه گفته بودم حاضرم برای دریافت رضایت نامه رقم قابل توجهی هم به استقلال بدهم، چون این ترانسفر شدن خیلی برایم اهمیت داشت، ولی باز هم همه چیز به شفر مربوط می‌شد.
به گزارش ستاره ها به نقل از فردانیوز؛ امید نورافکن با اتفاقاتی که در دیدار مشهد مقابل پدیده رخ داد به چهره اول آن مسابقه تبدیل شد. او که امید داشت در روزهای فصل زمستانی نقل و انتقالات راهی بلژیک و شارلروا شود این فرصت را هم از دست داد تا امیدوارانه به انتظار روزها و ماه های آینده بنشیند تا شاید با دریافت پیشنهادات دیگری از اروپا راه خود برای ادامه فوتبالش را انتخاب کند. او این روزها خود را برای دیدارهای بعدی تیم استقلال و البته درخشش در اردوی تیم ملی آماده می کند تا شاید بتواند یکی زا مسافران روسیه 2018 باشد.

موضوع انتقالت به بلژیک منتفی شد؟
- بله! خیلی علاقمند بودم با توجه به پیشنهادی که در دست داشتم بتوانم راهی اروپا شوم و با این سن و سال یک لژیونر از استقلال در اروپا باشم ولی متأسفانه یا خوشبختانه این فرصت برایم مهیا نشد!

چرا متأسفانه و چرا خوشبختانه؟
- متأسفانه به این خاطر که از این فرصت ها کم برای هر کسی پیش می آید و دوست داشتم از این شرایطی که برایم ایجاد شده بهترین نتیجه را بگیرم.

با شفر در این ارتباط حرفی نزدی؟
- قبل از همه با باشگاه مطرح کردم. آنها گفتند مشکلی برای این انتقال ندارند و فقط باید شفر رضایت بدهد چون او روی همه بازیکنان حساب باز کرده است.

بعد چه شد؟
- در آن روزها شفر دنبال به خدمت گیری بازیکن بود و می خواست با یارگیری مرا هم آزاد کند تا به شارلروا بروم. من حتی به باشگاه گفته بودم حاضرم برای دریافت رضایت نامه رقم قابل توجهی هم به استقلال بدهم چون این ترانسفر شدن خیلی برایم اهمیت داشت ولی باز هم همه چیز به شفر مربوط می شد.

با سرمربی تیم حرف نزدی؟
- با او هم صحبت کردم و اتفاقا گفت که هیچ مانعی برای انتقال من درست نمی کند و می خواهد من پیشرفت کنم چون خوب شرایط روحی و روانی مرا درک می کرد ولی از من خواست به او فرصت بدهم تا او نیز جایگزین مرا پیدا کند. که البته این اتفاق رخ نداد و در نهایت اینقدر کار طول کشید که مجبور شدم در استقلال بمانم.

پس چرا گفتی خوشبختانه؟
- خب حالا که در استقلال ماندم می خواهم با تیم محبوبم که از اولین روز فوتبالم را در آن استارت زدم بمانم و با استقلال جام بگیرم. من در این مدت که برای تیم بزرگسالان استقلال توپ می زنم نتوانسته ام با این تیم طعم قهرمانی را بچشم و از این رو دوست دارم با تیم و هم تیمی هایم این افتخار را تجربه کنم. ضمن اینکه برای لژیونر شدن فرصت هست. قهرمان که شدیم بعد می روم.

اما دوست داشتی بروی! نه؟
- البته! در صورتی که می رفتم یک بازیکن از مکتب استقلال بودم که راهی اروپا می شد و از این رو برای باشگاه هم افتخاری کسب می کردم. البته حالا هم تفاوتی نکرده چون تلاش می کنم تا در آینده این اتفاق را تجربه کنم.

با درخشش در تیم ملی؟
- خیلی تلاش می کنم تا بتوانم نظر کی روش را جلب کنم و در تیم ملی جزو نیروهای راه یافته به اردوی نهایی برای جام جهانی باشم. در این روزها با تمرینات اختصاصی و اضافه سطح آمادگی بدنی ام را بالا نگه داشته ام تا در اردوی تیم ملی خودم را نشان بدهم و مسافر جام جهانی شوم. اگر این اتفاق برایم بیافتد در آن صورت می توانم پیشنهادهایی از اروپا برای خودم داشته باشم و آن وقت به آرزوهایم می رسم.

آرزویت بازی در اروپاست؟
- قطعا! در یک تیم اروپایی با آن شرایط خوب. می خواهم فوتبالم را در آن سطح ادامه بدهم.

از برپایی اردوی دو روزه با تیم ملی مشکلی نداری؟
- نه! اتفاقا خوب است که با اعضای تیم ملی هم دیداری می کنیم و این دوستی و نزدیکی باعث می شود تا خیلی از هم فاصله نگیریم.

همه نفرات دفاعی استقلال در تیم ملی هستند؟
- این خیلی خوب است که بچه های دفاع تیم و هافبک های دفاعی همه در اردو هستیم. امیدوارم همین گروه به جام جهانی هم برویم.

از بازی با پدیده حرف نمی زنی؟
- نه! خیلی در این مدت راجع به آن صحبت شد.

بعد از بازی خیلی دلخور و عصبانی بودی؟
- این به خاطر اتفاقاتی بود که در ورزشگاه رخ داد. آنچه حرف زشت بود را به ما نسبت دادند. البته فحش باد هواست ولی سئوال من این بود که چرا هیچ کس جلوی این رفتارها را نمی گرفت؟ مگر آنهایی که در اطراف زمین بودن این شعارها و فحاشی ها را نمی شنیدند که هیچ اقدامی نمی کردند؟ من از این بابت خیلی ناراحت بودم.

باز هم مساوی کردید؟
- متأسفانه موقعیت های خوبی ار از دست دادیم که باید به گل تبدیل می شدند. دروازه بان پدیده چند فرصت خوب را از بچه ها گرفت. یک صحنه امید ابراهیمی با پشت پا داشت یک گل زیبا می زد که دروازه بان پدیده آن را خوب گرفت. کلا شانس نداشتیم وگرنه بازی را می بردیم.

چرا اینقدر از تساوی ناراحت بودید؟ در خانه حریف با آن همه تماشاگری که از پدیده حمایت می کرد باید راضی به نظر می رسیدید؟
- خب ما دوست داشتیم باخت دور رفت را جبران کنیم که نشد. همه به یاد دارند در دیدار رفت و آن باخت ما دراستادیوم آزادی با ناراحتی کادر فنی تیم مواجه شد و تعدادی از بچه ها درون زمین گریه کردند. ما رفته بودیم که باخت دور رفت را تلافی کنیم که نشد واز این رو ناراحت بودیم که به هدفمان نرسیدیم.

اوضاع بالای جدول سخت شد؟
- مهم نیست ما هر چه به بازی های سخت تر برسیم برایمان بهتر است.

جام حذفی را چه می کنید؟
- فقط قهرمانی! به هیچ چیز جز قهرمانی در آن جام فکر نمی کنیم. می دانیم که بازی در آبادان خیلی دشوار است ولی برای بازی آماده هستیم و می خواهیم با پیروزی قاطع به فینال برسیم و جام را تقدیم هواداران مان کنیم.

پرسپولیس قهرمان می شود؟
- هنوز 10 هفته تا آخر لیگ باقی مانده و 30 امتیاز. کسی نمی داند چه تیمی قهرمان می شود.
14
کد مطلب: 121869