واکنش به انتشار تصاویر بازداشت کودکان کار
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۹
 
نائب رئیس شورای شهر بروجرد با تقبیح عملکرد روابط عمومی شهرداری در انتشار تصاویر کودکان کار گفت: با خاطیان این قضیه به‌صورت قانونی برخورد می‌شود.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری تسنیم: رضا بهنودفر  با ارائه توضیحاتی پیرامون تصویر منتشرشده از کودکان کار در فضای مجازی توسط شهرداری بروجرد اظهار داشت: مسئول سایت و روابط عمومی شهرداری بروجرد برای ارائه توضیحات فراخوانده شده اما به دلیل اینکه توضیحات ارائه داده‌شده برای اعضای شورا قانع‌کننده نبود با خاطیان این قضیه به‌صورت قانونی برخورد می‌شود.
 
واکنش به انتشار تصاویر بازداشت کودکان کار 
 

وی با تأکید بر اینکه نفس عمل مشخصاً بد بوده و این اتفاق نباید رخ می‌داد، افزود: شهرداری جزو نهادهای متولی ساماندهی کودکان کار است و جمع‌آوری متکدیان، دست‌فروشان و کودکان کار در سطح شهر به‌صورت روزانه انجام می‌شود اما با شیوه برخورد به این صورت با کودکان کار به‌شدت مخالفیم چراکه انتشار تصویر این کودکانی که نیازمند حمایت‌های مادی و معنوی هستند هیچ گره‌ای را از مشکلات آن‌ها باز نمی‌کند.

نائب رئیس شورای شهر بروجرد با تقبیح عملکرد روابط عمومی شهرداری در انتشار تصاویر این کودکان گفت: انتشار تصاویر افراد تحت هر عنوان مجرمانه‌ای و با هر منظوری تنها در حیطه وظایف و اختیارات قوه قضائیه است که حق انتشار تصاویر افراد به نهادهای مربوطه داده شود اما این کار اشتباه محرزی بوده که در شهرداری بروجرد رخ‌داده و قویاً این عمل رد و تقبیح می‌شود.

وی انتشار تصاویر کودکان کار را غیرقانونی و مورد اعتراض همه شهروندان دانست که مغایر با وظایف خدمات‌رسانی شهرداری‌هاست و عنوان کرد: نباید به‌منظور ارائه گزارش کار تصویری از کودکان کار در فضای مجازی منتشر می‌شد که با آبروی این کودکان بازی شود.

بهنودفر با همراهی با افکار عمومی در ناپسند دانستن اقدام مسئولان سایت شهرداری بروجرد در انتشار تصاویر کودکان کار در هیبت مجرمان تصریح کرد: این اقدام بی‌شک سبب جریحه‌دار شدن افکار عمومی ‌شده چراکه کودکان کار کودکان بی‌پناهی هستند که شهرداری در کنار نهادهای متولی باید از آن‌ها حمایت کند.

وی افزود: بدون اینکه منکر وجود کودکان کار باشیم این شیوه برخورد را نکوهش می‌کنیم چراکه شأن هر انسانی باید حفظ شود و اگر قرار است تصویری از هرکسی به هر عنوانی منتشر شود باید با هماهنگی نهادهای قضائی صورت پذیرد.

کانال روابط عمومی شهرداری بروجرد اقدام به انتشار تصاویر کودکان کار در هیبت مجرمان نمود که این امر واکنش‌های بسیاری را در نکوهش این عمل به دنبال داشت و نهادهای مدافع حقوق کودکان کار و دیگر شهروندان نسبت به این کار اعتراض جدی کردند.
14
کد مطلب: 121852