تهیه‌کننده اعلام کرد
پاتوق «سینما دو» در جشنواره فجر/جا پای «هفت» نمی‌گذاریم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۵
 
«سینما دو»
 
«سینما دو»
 
حمیدرضا معدنچی ـ کارگردان هنری و تهیه‌کننده «سینما دو» ـ از تدارک برای ویژه‌برنامه جشنواره فیلم فجر و همچنین پاتوق جشنواره‌ای این برنامه در پردیس سینمایی ملت خبر داد.
به گزارش ستاره ها؛ این تهیه‌کننده در گفت‌وگو با ایسنا درباره ویژگی‌های برنامه «سینما دو» و همچنین برنامه «هفت» که قرار است به زودی در همین ایام به روی آنتن برود، یادآور شد: در ارتباط با جشنواره فجر برنامه‌های زیادی داریم اما اینکه به طور خاص و کامل به این جشنواره بپردازیم منوط به تصمیم‌گیری معاونت سیماست؛ چرا که اگر برنامه «هفت» هم در این ایام به روی آنتن برود، نباید هم‌پوشانی با این برنامه داشته باشیم.
او گفت: سعی می‌کنیم با برنامه «هفت» نقاط مشترکی نداشته باشیم، چرا که موازی‌کاری خواهد بود.
معدنچی سپس درباره پرداختن به جشنواره فیلم فجر امسال در «سینما دو» گفت: در حال حاضر تدارک دیده‌ایم تا پاتوق جشنواره‌ای‌مان را از پردیس سینمایی ملت داشته باشیم و از همان جا به موضوع بپردازیم؛ بنابراین برای جشنواره فیلم فجر برنامه داریم اما باید سعی کنیم موازی‌کاری با برنامه «هفت» نداشته باشیم.
او همچنین درباره زمان پخش سینما دو پس از پخش مجدد برنامه «هفت»، یادآور شد: به هر حال زمان پخش برنامه «هفت» و «سینما دو» نباید در ساعات مشترک باشد و در این خصوص مدیران ارشد باید تصمیم بگیرند. برنامه «سینما دو» در حال حاضر روزهای پنج‌شنبه به روی آنتن می‌رود. کمی باید جلوتر پیش برویم تا ببینیم با آمدن «هفت» چه تغییراتی صورت خواهد گرفت.
این تهیه‌کننده با بیان اینکه «سینما دو» جا پای رسالت برنامه «هفت» نخواهد گذاشت، گفت: به هر حال «هفت» برنامه‌ای برند است و اهدافش هم مشخص است. این برنامه یک برنامه پیشکسوت صداوسیماست که به نقد سینمای ایران و اکران فیلم‌های سینمایی می‌پردازد پس دلیلی ندارد ما با آن موازی‌کاری کنیم.
معدنچی در پایان یادآور شد: «سینما دو» رویکردش به گونه‌ای است که پرونده‌ای روی موضوعات سینمایی کار می‌کند و در هر برنامه به یک پرونده می‌پردازد. از روزی که روی آنتن رفته است پرونده سینمای کمدی، سینمای دفاع مقدس و همچنین پرونده زنان در سینمای ایران را مورد بحث و بررسی قرار داده است.
برنامه «سینما دو» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی حمیدرضا معدنچی کاری است از گروه اجتماعی فرهنگی شبکه دو سیما که پنجشنبه هر هفته ساعت ۲۳:۳۰  پخش خواهد شد.
14
کد مطلب: 121021