برقراری روزانه ١٠٠٠ تماس مزاحم با اورژانس!
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۵
 
رییس اورژانس تهران با بیان اینکه روزانه ١٠٠٠ تماس مزاحم با اورژانس برقرار می شود، گفت: از مردم خواهش می‌ کنیم تماس بی‌مورد و غیرمرتبط نگیرند.
ستاره ها به نقل از خبرگزاری ایسنا: رییس اورژانس تهران با بیان اینکه روزانه ١٠٠٠ تماس مزاحم با اورژانس برقرار می شود، گفت: از مردم خواهش می‌ کنیم تماس بی‌مورد و غیرمرتبط نگیرند.
دکتر پیمان صابریان در مراسم رونمایی از نرم ‌افزار اورژانس ۱۱۵ گفت: از ۵ مرداد امسال موتورلانس‌ها آغاز به کار کرده‌اند و درحال حاضر در ۱۴۱ نقطه شهر تهران موتورلانس‌ها فعال هستند که تراکم و فعالیت آن‌ها به حجم ماموریت در آن نقاط و محلات بستگی دارد.
وی با بیان اینکه با توجه به ترافیک شهری، موتورلانس‌ها به خدمت‌رسانی بهتر به مردم کمک می‌کنند،اظهارکرد: درسال جاری بیشترین ماموریت‌ها در آذرماه بود که ۱۹ هزار و ٥٧٥ ماموریت گزارش شد یعنی هر موتورلانس تقریبا روزانه ۷ ماموریت انجام داده است.
صابریان افزود: ورود موتورلانس‌ها به مجموعه اورژانس تهران، مصرف سوخت آمبولانس‌ها را تا۵۰ درصد و فرسودگی آمبولانس‌ ها را ۳۰ درصد کاهش داده است.
بنابر اعلام وبدا،رییس سازمان اورژانس تهران با اشاره به اینکه استفاده از موتورلانس‌ها به گواهینامه دیگری هم نیاز دارد، خاطرنشان کرد: انجام انفرادی ماموریت، سخت است و همین امر ما را مجاب کرد تا آموزش‌های مضاعفی به این همکاران ارائه دهیم.
14
کد مطلب: 120979