دوومیدانی‌کاران زن خارجی با چه پوششی در ایران مسابقه می‌دهند؟
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۸
 
دوومیدانی
 
دوومیدانی
 
رئیس فدراسیون دوومیدانی شرایط ورزشکاران زن خارجی برای حضور در رقابت‌های داخل سالن قهرمانی آسیا در تهران را بیان کرد.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری تسنیم، کشورمان از کمتر از یک ماه دیگر میزبان هشتمین دوره رقابت‌های دوومیدانی داخل سالن قهرمانی آسیا است؛ رقابت‌هایی که قرار است در روزهای 12، 13 و 14 بهمن ماه در مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب برگزار شد.
این رویداد در دو بخش بانوان و مردان برگزار خواهد شد. در این سه روز نوبت صبح به مسابقات بانوان و و نوبت بعد از ظهر به مسابقات مردان اختصاص یافته است.
یکی از مواردی که بانوان غیر مسلمان ورزشکار در زمان حضورشان در ایران باید رعایت کنند، موضوع حجاب است. در رویدادهای ورزشی قبلی که ایران میزبان بود، این مسئله از سوی ورزشکاران خارجی رعایت شده است. با این وجود این بار حساسیت‌های بیشتری در خصوص دوومیدانی‌کاران وجود دارد، چرا که بانوان خارجی فعال در این رشته از پوشش خاصی استفاده می‌کنند.
مجید کیهانی در این باره اظهار داشت: ما قبل کسب میزبانی، شرایط کشورمان را به مسئولان اتحادیه دوومیدانی آسیا گفتیم و آنها با در نظر گرفتن این شرایط، با میزبانی ایران موافقت کردند. پس از این موضوع، شرایط را به همه کشورها اعلام کردیم که مسابقات بانوان در زمانی جدا از مسابقات مردان برگزار خواهد شد.
وی افزود: در نوع پوشش ورزشکاران زن شرکت کننده، دوندگان مسلمان و غیر مسلمان به سبک و سیاق خودشان از پوشش لباس ورزشی استفاده خواهند کرد. ما این موضوع را اعلام کرده و رعایت خواهیم کرد که در زمان برگزاری رقابت‌های بانوان، هیچ مردی به عنوان مربی، عکاس، فیلمبردار و ... نباید در سالن آفتاب انقلاب حضور داشته باشد.
رئیس فدراسیون دوومیدانی گفت: همه کشورهای شرکت کننده این شرایط را پذیرفته‌اند و امیدواریم این رویداد ورزشی را به خوبی برگزار کنیم.
14
کد مطلب: 120772