اعتراض به سبک هالیوودی‌ها؛ زنان سیاه پوش آمدند!/عکس
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۸
 
مراسم اهدای جوایز گلدن گلوب امسال ساعاتی پیش برگزار شد. مساله آزار جنسی در صنعت سینما و اعتراض نسبت به آن از مهمترین مباحث مراسم امسال بود.
به گزارش ستاره ها به نقل از جام نیوز: مراسم اهدای جوایز هفتاد و پنجمین گلدن گلوب روز یکشنیه ۱۷ دیماه (۷ ژانویه) برگزار شد و سایه مساله آزار جنسی در صنعت سینما و اعتراض نسبت به آن امسال کاملا مشهود بود.
امسال فیلم «سه بیلبور خارج از ایبینگ، میسوری» جایزه بخش درام را از آن خود کرد و فرانسیس مک دورموند، بازیگر اصلی این فیلم نیز برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن شد.
فیلم انتخاب شده که با موضوع آزارجنسی بود هم این نکته را تائید می کند.
به گزارش صدای آمریکا، در این فیلم «میلدرد هیرز» با «فرانسس مک‌دورماند» مادری است که نه ماه قبل دختر نوجوان او مورد تجاوز قرار گرفته، سوزانده و کشته شد. پلیس پرونده را بی نتیجه رها کرد پس مادر هزینه می کند و روی سه بیلبورد بیرون شهر می نویسد «به او تجاوز شد و به قتل رسید»، «ولی هنوز کسی دستگیر نشده؟»، «جریان چیست افسر ویلبی؟». بعد از آن اتفاقاتی روی می دهد که فضای شهر را برهم می زند..
آزار جنسی در هالیوود
در مراسم گلدن گلوب امسال شرکت کنندگان به نشانه اعتراض به آزارهای جنسی در هالیوود با لباس‌های مشکی در مراسم حضور یافتند.
در این مراسم چند تن از برندگان جوایز امسال در مورد آزار جنسی در هالیود سخنرانی کرده و از کسانی که در این باره سکوت نکرده و آزارگران را رسوا ساختند، تشکر کردند.
اپرا وینفری که خود یکی از قربانیان آزار و تجاوز جنسی است گفت: «برای زمانی طولانی صدای زنان شنیده نشد، حتی اگر آنان جرات گفتن ماجراهای خود را داشتند اما دیگر زمان برای مردان قدرتمند (آزارگر) به اتمام رسیده است.»
سال ۲۰۱۷ میلادی تعدادی از زنان و مردان هالیوود نسبت به آزارهای جنسی از سوی افراد مطرح صنعت سینما لب به سخن گشوند و در مورد آزار یا تجاوز جنسی سخن گفتند. هاروی واینستنی، کوین اسپیسی و داستین هافمن از جمله متهمان آزار جنسی در هالیوود هستند.
به دنبال این اعتراضات، هاروی واینستین از سمت خود در شرکت فیلمسازی واینستین و همچنین آکادمی اسکار اخراج شد. ریدلی اسکات، کارگردان فیلم «تمام پول های جهان» نیز تصمیم گرفت کوین اسپیسی را از تمام صحنه‌های فیلم حذف کند.
همچنین گروهی از زنان و مردان از سراسر جهان با استفاده از هشتگ «من نیز» (MeToo) در شبکه های اجتماعی با بیان خاطرات خود وسعت اذیت و آزارهای جنسی در جهان را نشان دادند.
14
کد مطلب: 120741