چراغ سبز مجلس به عدم افزایش قیمت بنزین
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۸
 
عضو کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به رد پیشنهاد دولت در افزایش قیمت حامل‌های انرژی در کمیسیون تلفیق، گفت:‌ مجلس با این مصوبه کمیسیون تلفیق همراهی خواهد کرد و آن را به تصویب خواهد رساند.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری فارس: محمدعلی پورمختار، نماینده مردم بهار و کبودر آهنگ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیشنهاد دولت برای افزایش قیمت بنزین و سایر حامل‌های انرژی در بودجه 97، گفت: افزایش قیمت حامل‌های انرژی اثر تورمی زیادی را در بازار و در زندگی مردم خواهد داشت و حرف‌ها برای افزایش 50 درصدی قیمت بنزین  40 درصدی قیمت گازوئیل موجب تشویق اذهان مردم شد.

وی افزود: ممکن است اقتصاددانان بگویند اثر تورمی حاصل از افزایش قیمت حامل‌های انرژی در بازار زیاد نیست، اما آنچه که تجربه شده و در موارد پیشین در جامعه دیده‌ایم، وجود اثر تورمی زیاد افزایش قیمت حامل‌های انرژی در بازار بوده است.

عضو کمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت: هر کسی که خدماتی انجام می‌دهد و یا کالایی تولید می‌کند، به استناد افزایش قیمت حامل‌های انرژی، قیمت کالای خود را افزایش داده که بخشی از این افزایش واقعی و بخش دیگری نیز غیرواقعی و برای سوءاستفاده از موقعیت پیش‌آمده است.

پورمختار با اشاره به رد پیشنهاد دولت مبنی بر افزایش قیمت بنزین و سایر حامل‌های انرژی در بودجه 97، خاطرنشان کرد: مجلس با این مصوبه کمیسیون تلفیق همراهی خواهد کرد و آن را به تصویب خواهد رساند.

وی در پایان گفت: در نتیجه دولت باید برای تأمین اعتبارات موردنیاز خود به کاهش هزینه‌ها و سایر منابع درآمدی روی بیاورد که حدود 10 هزار میلیارد تومان آن از محل فروش ساختمان‌ها و دارایی‌های دولت بنا شده که تأمین شود و دیگر اینکه از منابع حاصل از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها نیز می‌تواند برداشت کند
14
کد مطلب: 120679