کاکتوس در کاهش گازهای گلخانه ای تاثیرگذار است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۰
 
کاکتوس
 
کاکتوس
 
سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست گفت:کاشت گل های مقاوم مانند کاکتوس می تواند بر کاهش گازهای گلخانه ای تاثیرگذار باشد،اما کاشت این گیاه رافع تمام مشکلات تغییر اقلیم نیست .
 به گزارش ستاره ها به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان: مسعود زندی سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست  با اشاره به کاشت کاکتوس در کشور برای رفع معضل گازهای گلخانه‌ای اظهار کرد: کاشت کاکتوس و یا هر گیاه دیگری برای کاهش آلودگی هوا در کشور بر عهده جهاد کشاورزی است.
وی با بیان اینکه  گیاه کاکتوس عاملی موثر برای کاهش آلودگی هوا است، گفت : تاثیر کاشت گیاهان بر تغییر اقلیم و آلودگی هوا بسیار زیاد است، اما هر اقدامی برای کاشت گیاهان باید با دستور  جهاد کشاورزی انجام شود.
سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به کاشت گیاهان برای کاهش گازهای گلخانه ای در کشور بیان کرد:کاشت گل های مقاوم مانند کاکتوس می تواند بر کاهش گازهای گلخانه ای تاثیرگذار باشد،اما کاشت این گیاه رافع تمام مشکلات تغییر اقلیم نیست .
زندی با تاکید بر اینکه جهاد کشاورزی متولی کاشت گیاهان مقاوم است، گفت :طرح هایی از این دست را که موجب جذب دی اکسید کربن شود را در برنامه خود داریم اما اینکه کاشت گیاه کاکتوس چه اندازه بر کاهش گازهای گلخانه ای تاثیر می گذارد را من اطلاعی ندارم.
14
کد مطلب: 119740